Žydrūnės Jakubauskaitės kurtų drabužių kolekcija – tarsi žinutė iš ateities

Žydrūnė Jakubauskaitė. Nuotrauka iš asmeninio archyvoAprangos dizainerė Žydrūnė Jakubauskaitė – nepaprastai kūrybinga mergina, kurios veikla neapsiriboja vien drabužių kūrimu. Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto absolventė domisi ir kitokia kūrybine, menine veikla: tapyba, režisūra, vaidyba, vaizdo klipų montavimu… Dažnai semiasi įkvėpimo iš ją žavinčios japonų kultūros. Kruopšti mergina stengiasi kiekvieną pradėtą darbą atlikti kaip įmanoma geriau, mat vadovaujasi taisykle: kokybė svarbiau nei kiekybė. Su dizainerės karjerą pradedančios Ž. Jakubauskaitės kūryba jau gruodžio 5 dieną Kaune susipažins nemokamo renginio „Kūrybos podiumas“ lankytojai.

Vieniems jaunuoliams būna sunku suprasti, ką norėtų mokytis, o kitiems sudėtinga pasirinkti iš įvairiausių patinkančių veiklų. Su pastaruoju sunkumu buvo susidūrusi ir Žydrūnė. Iš pradžių ji ketino pasukti visai kitu profesiniu keliu. „Anksčiau galvojau apie animatoriaus specialybę, bet išmėginusi siuvimą pajutau malonumą kurti drabužius ir matyti žmones jais džiaugiantis ir juos nešiojant. Turbūt tai ir lėmė mano pasirinkimą“, – pasakoja dizainerė.

Nuotrauka iš Žydrūnės Jakubauskaitės asmeninio archyvoMergina nė kiek nesigailėjo pasirinkusi aprangos dizaino studijas Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultete, todėl teigia, kad galėtų nedvejodama rekomenduoti jas ir kitiems, kurie jaučia polinkį į dizainą. „Studijos man patiko dėl programos įvairovės, nuoseklumo. Džiaugiuosi puikiais dėstytojais, kurie ne tik supažindino su būsima profesija, bet ir įkvėpė meilės tolesniam darbui. Pažįstamiems, kurie dvejoja, ar studijuoti aprangos dizainą, visada garantuoju, kad studijomis Kauno kolegijoje tikrai nenusivils. Labai džiaugiuosi turėjusi galimybę ten mokytis“, – pasakoja dizainerė.

Žydrūnė specialybę įgijo tiNuotrauka iš Žydrūnės Jakubauskaitės asmeninio archyvok šiemet, tačiau ilgai ieškoti darbo neteko. „Baigus studijas man pasisekė gauti darbą pagal specialybę. Nors dabar kuriu drabužius sportininkams – ši apranga yra priešingybė mano mėgstamoms romantiškoms suknelėms, − dirbdama jaučiu malonumą“, – dabartine veikla džiaugiasi drabužių kūrėja.

Nors Ž. Jakubauskaitė linkusi į romantišką stilių, tačiau teigia nemėgstanti apsistoti ties vienu dalyku ir visada išbandanti ką nors nauja. Pavyzdžiui, yra pamėgusi romantiško stiliaus priešingybę – geometrines formas bei ne itin siuvimui būdingas medžiagas. Jos kolekcija „Metalizuotas pasaulis“, kuri bus pristatoma „Kūrybos podiumo“ renginyje, tik patvirtina kūrėjos įvairiapusiškumą.

Nuotrauka iš Žydrūnės Jakubauskaitės asmeninio archyvo„Ši kolekcija įkvėpta XX a. meno stiliaus pakraipos − futurizmo. Vyraujantys minimalizmo bruožai − geometrinės formos, achromatinės spalvos, paprastumas, praktiškumas − susipynę su metališkumu ir nestandartiškumu. Drabužiuose žvilgi dirbtinė oda ir kitos netradicinės medžiagos yra derinamos su kostiuminiais audiniais, atlasu. Medžiagą purškiant aerozoliniais dažais, jungiant skirtingų audinių juostas pabrėžiama kolekcijos nuotaika ir idėja. Nors kolekcija įkvėpta minimalaus futurizmo, ji patogi, skirta jaunam, inovatyviam, plačios mąstysenos žmogui. Jos šaltas žvilgesys atspindi naujųjų technologijų įtaką. Šia kolekcija žvelgiama ne į tolimą ateitį, o į tą, kuri bus rytoj, poryt, po savaitės ar galbūt po metų. Tai tarsi žinutė iš ateities, kurią sukūrė ir vis dar tebekuria žmogus“, – kolekcijos idėją paaiškina Ž. Jakubauskaitė.

Nuotrauka iš Žydrūnės Jakubauskaitės asmeninio archyvoKūrėja prisipažįsta esanti iš tų žmonių, kurie labai retai savo jausmus išreiškia žodžiais. Būtent kūryba jai padeda atskleisti visas mintis.

Paklausta apie iššūkius, su kuriais susiduria šių dienų dizaineriai, Ž. Jakubauskaitė teigia, kad dabar prikurta visko, todėl didžiausias iššūkis yra sukurti kažką nauja, kas sudomintų žmones ir suteiktų dizaineriui išskirtinumą. Jos manymu, norint būti pastebėtam ir įvertintam svarbiausia numatyti, kas aktualu madoje ir stengtis tai perteikti originaliai.

Jaunoji dizainerė sako konkurencijos nejaučianti, nes jai didelį malonumą teikia jau vien kūryba ir darbų pristatymas viešai. Pasak Žydrūnės, svarbu gebėti kurti ne dėl prizinių vietų.

Nuotrauka iš Žydrūnės Jakubauskaitės asmeninio archyvoŽ. Jakubauskaitė mano, kad prie dizainerių, ypač dar tik pradedančių savo karjerą, žinomumo gali labai prisidėti mados renginiai. „Kūrybos podiumo“ renginys – tinkama vieta pasireikšti jauniems dizaineriams. „Manau, jog tokie renginiai yra būtini ne tik Kaunui, bet ir kitiems miestams. Jie suburia bendraminčius, plečia akiratį, įkvepia kūrybai, kuri žmonėms yra labai svarbi“, – teigia jaunoji dizainerė.

Žurnalas „Lietuvė“

You may also like...