Žalgirio arenoje kartu su projekto „One Team“ dalyviais – Sporto vadybos studentai

Kernius Ribikauskas nuotr.Nuo pat Eurolygos įkūrimo, 2000-ųjų, joje dalyvauja ir Kauno „Žalgiris“. Šiemet visos tryliktojo turo rungtynės buvo dedikuotos socialinės atsakomybės programai „One Team“, kurios tikslas – krepšinio pagalba integruoti bei vienyti bendruomenes ir užtikrinti teigiamą socialinį poveikį visuomenėje. Gruodžio 19 d. „Žalgirio“ arenoje prieš rungtynes su Vokietijos čempionais, Bambergo „Brose“ klubu, buvo suorganizuotas „One Team“ jaunuolių užsiėmimas, kuriame dalyvavo Kauno kolegijos Vadybos ir ekonomikos fakulteto Sporto vadybos trečio kurso studentai ir pirmos laidos absolventai.

Kernius Ribikauskas nuotr.Tą popietę susirinkę „Žalgirio“ treniruočių salėje būsimi ir jau esami sporto vadybininkai kartu su projekto dalyviais išbandė unikalią sporto šaką – integruotą krepšinį, į kurį įsitraukė ir žaidėjai vežimėliuose. Tolerancijos, empatijos, socialinės įtraukties skatinimas nepriklausomai nuo žmogaus lyties, fizinių, socialinių, ekonominių ar kultūrinių skirtumų, sudarant vienodas fizinio aktyvumo galimybes – tai kertinė integruoto sporto projekto idėja, su kuria dar studijų metais teoriškai ir praktiškai supažindinami Kauno kolegijos Sporto vadybos studentai.

„Smagu, kad nuo 2015 metų integruoto sporto projekte dalyvaujantys mūsų absolventai pagaliau sulaukė pirmųjų realių projektų ir, be abejo, džiaugiamės, kad tokia organizacija kaip Kauno „Žalgiris“ sutiko su mumis bendradarbiauti“, – pasakojo Sporto vadybos katedros vedėjas ir Lietuvos integruoto sporto asociacijos prezidentas dr. Andrius Brusokas. Iniciatyvos metu Sporto vadybos studentai praktikoje pritaikė integruoto sporto žinias: supažindino Kauno „Žalgirio“ globojamus „One Team“ jaunuolius ir vežimėlių krepšinio atletus su integruoto krepšinio taisyklėmis ir pademonstravo, kaip žaidžiamas šis žaidimas.

Kernius Ribikauskas nuotr.Prieš du metus Kauno kolegiją baigęs ir iniciatyvoje dalyvavęs Sporto vadybos alumnas Paulius Budriūnas neslepė, jog diena praleista su „One Team“ jaunuoliais buvo išties įsimintina. „Ši pažintis leido suprasti, jog socialinės rizikos grupei priklausantys jaunuoliai nors ir yra ypatingai stebimi vis tik gyvenime turi tikslų“, – pasakoja Paulius.

Absolventas sako itin vertinantis sporto visiems idėją: „Integruotas sportas plečia akiratį ir, manau, gali pakeisti daugumos požiūrį į socialinės atskirties grupes, pavyzdžiui, neįgaliuosius. Susipažinęs su integruoto sporto idėja atsikračiau visų barjerų, supratau, jog neįgalieji turi tokias pačias galimybes įsitraukti į sporto veiklas, kaip ir sveikieji. Apskritai projektas leido suprasti, jog neįgalieji taip pat noriai sportuoja, o Lietuvoje išties didelis poreikis gerinti socialinės įtraukties sąlygas“, – mintimis dalinasi P. Budriūnas.

Kernius Ribikauskas nuotr.Sporto vadybos katedros vedėjas dr. A. Brusokas tiki, kad kolegijos bendradarbiavimas su Kauno „Žalgiriu“, Lietuvos neįgaliųjų sporto federacija ir studentų profesinių kompetencijų tobulinimas, įsitraukiant į integruoto sporto veiklas, bus tęsiamas ir toliau. Tokiu būdų plėtojamas naujas, europietiškas, šiuolaikiškas požiūris į sportą visiems.

Užsiėmimo vaizdo įrašą rasite čia.

You may also like...