„Welltour 2015“: sveikatingumo turizmo naujienos Baltijos ir Skandinavijos šalyse

„Welltour 2015“: sveikatingumo turizmo naujienos Baltijos ir Skandinavijos šalyseNordplus programos projekto „Welltour 2015“ pagrindiniu šių metų renginiu tapo gegužės 9–13 dienomis Kauno kolegijos Medicinos fakulteto suorganizuota intensyvi savaitė.

Projekte dalyvaujantys Kauno kolegijos Medicinos bei Ekonomikos ir vadybos fakultetų studentai kartu su Estijos ir Suomijos partnerinių aukštųjų mokyklų studentais turėjo galimybę ne tik išklausyti įdomių paskaitų sveikatingumo turizmo tematika, kurias skaitė savo srities profesionalai, bet ir galėjo patys praktiškai išbandyti savo įgūdžius, tarptautinėse tarpdisciplininėse komandose spręsdami jiems pateiktas užduotis bei kurdami sveikatingumo turizmo paslaugų produktų planą.

02Intensyvioje savaitėje dalyvavo 20 studentų bei 15 dėstytojų iš kineziterapijos, kosmetologijos, turizmo ir viešbučių vadybos, burnos higienos bei slaugos studijų programų.

Studentai, padedami dėstytojų, gilinosi į teorinius sveikatingumo turizmo aspektus, aplankė vieną didžiausių sveikatingumo turizmo traukos centrų Baltijos šalyse „Vilnius SPA Druskininkai“ bei susipažino su centro veiklos aspektais. „SPA Vilnius“ centro vykdančioji direktorė Ana Krivenokienė Lietuvos ir užsienio studentams bei jų dėstytojams pristatė paskaitą apie klientų aptarnavimą bei paslaugų kokybės užtikrinimą sveikatingumo turizmo paslaugas teikiančiose įstaigose.

„Welltour 2015“: sveikatingumo turizmo naujienos Baltijos ir Skandinavijos šalyseMedicinos fakulteto Burnos sveikatos katedra kartu su Kosmetologijos katedra vedė paskaitą apie burnos sveikatos bei kosmetologijos reikšmę sveikatingumo turizme. Dėstytojos sudomino klausytojus ne tik įdomiais teoriniais faktais, bet ir praktiniais užsiėmimais. Burnos sveikatos katedros lektorė kartu su studente praktiškai mokė taisyklingai valyti dantis, kosmetologijos katedros lektorė V. Zlatkuvienė supažindino studentus bei dėstytojus su aromaterapijos ypatumais. Turizmo ir viešbučių vadybos katedra intensyvios savaitės dalyviams suorganizavo ekskursiją po Kauno senamiestį, kurią vedė turizmo programos studentė.

Pasiskirstę į tris mišrias tarpdisciplinines komandas studentai atliko įvairias praktines užduotis, taip lavindami ne tik savo profesinius ar komandinio darbo įgūdžius, bet ir vystydami tarpkultūrinę patirtį, tobulindami užsienio kalbos žinias.

„Welltour“ – tarpdisciplininis projektas, kurį nuo 2013 metų koordinuoja Kauno kolegijos Medicinos fakultetas, kasmet atnaujindamas paraišką vis naujoms projekto partnerių veikloms. Pagrindinis tris aukštąsias mokyklas – Kauno kolegiją, Savonia UAS (Suomija) ir Tartu Health Care College (Estija) – vienijančio projekto tikslas yra skatinti sveikatingumo turizmą Baltijos ir Skandinavijos šalyse.

„Welltour 2015“: sveikatingumo turizmo naujienos Baltijos ir Skandinavijos šalyse

Sveikatingumo turizmas apima medicinos paslaugas (sveikatos priežiūrą, gydymą, įvairias chirurgines operacijas, reabilitaciją, odontologijos paslaugas) ir sveikatingumą (SPA paslaugas, grožio procedūras, fizioterapiją).  Palyginus partnerių institucijų studijų programas buvo išsiaiškinta, kad su sveikatingumo turizmu susijusiose studijų programose trūksta tarpdiscipliniškumo, pavyzdžiui, kosmetologijos ir burnos higienos studentai mokosi labai nedaug studijų dalykų, kurie suteiktų žinių apie verslo vadybą, rinkos ar klientų poreikių analizę, komunikaciją. Tuo tarpu verslo ir turizmo studijų programų studentams trūksta žinių ir informacijos apie gydymo, grožio ir terapijos procedūras.

Projekto bus tęsiamas ir kitais metais. Siekiant praplėsti projekto partnerių tinklą, į projekto veiklas bus įtraukiama ir aukštojo mokslo institucija iš Danijos. Tai padėtų ne tik išplėsti projekto veiklas, bet ir pasiekti vieną iš pagrindinių projekto tikslų – parengti naują tarptautinį, tarpdisciplininį sveikatingumo turizmo kursą / intensyvią programą.

You may also like...