Vokietijos manufaktūros dovana Kauno kolegijos Stiklo studijai

Vokietijos manufaktūros dovana Kauno kolegijos Stiklo studijaiKauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultetas paštu gavo iš pirmo žvilgsnio paprastą, medinę, vokiškais rašmenimis aprašytą dėžę. O šioje dėžėje slypi… stiklo lakštai. Tai labai vaisingo ir naudingo bendradarbiavimo tarp dviejų įstaigų pirmoji kregždė.

Šių metų pradžioje įvykęs dalykinis ir šiltas susitikimas tarp Vokietijos stiklo įmonės „Glashütte lamberts Waldsassen GmbH“ vadovų Hans Reiner Meindl ir Peter Schöffel bei dekanės dr. Sigitos Saulėnienės ir doc. Sigitos Grabliauskaitės virto abipusiu pasitikėjimu ir gražiu pasiūlymu – atsiųsta minėta medinė dėžė. Partneriai iš Vokietijos stiklo manufaktūros atsiuntė ypač aukštai pasaulyje vertinamo, senoviniu rankiniu būdu pūsto spalvoto stiklo lakštus, kuriuos patikėjo Dekoratyvinės plastikos katedros vedėjai Sigitai Grabliauskaitei užsakant pas ją atlikti vieną meno kūrinį. Kitus šio reto mūsuose stiklo lakštus galės naudoti katedra savo reikmėms. Į klausimą, kuo studentams naudingas šis siuntinys, doc. S. Grabliauskaitė žavingai atsakė: „Tai nepakartojama, tai taip praturtintų studentų studijas naudojant šį stiklą savo kūryboje…“.

Vokietijos manufaktūros dovana Kauno kolegijos Stiklo studijaiKitas šio vertingo bendradarbiavimo aspektas – studentai, pasirinkę stiklo studijas, galės tobulinti žinias, stažuotis ir įgauti neeilinės praktikos „Glashütte lamberts Waldsassen GmbH“ manufaktūroje, kadangi vokiečiai noriai priima studentus pagal „Erasmus“ programą bei norinčius atlikti praktikas, praplėsti stiklo galimybių žinias. „Numatoma ir įvairi projektinė veikla viską suderinus su partneriais, bet tai jau kiti žingsniai“, – džiaugėsi Sigita Grabliauskaitė.

Tai ką gi kurs iš šių stiklo lakštų doc. S. Grabliauskaitė? „Atliksime keletą vitražų, išbandysime jų stiklą mūsų sąlygomis, naudosim unikalią vadinamojo „fiuzingo“ technologiją bei klasikinio „tifani“ ir modernaus vitražo gaminimo technikas. Dirbsiu pora mėnesių, šiam procesui reikia susitelkti, atsakingai pasiruošti, atlikti eksperimentinius bandymus, paruošti stiklui lydymosi elektrinę krosnį, atsekti tinkamą temperatūrą. Man taip smalsu šį stiklą išbandyti.“ – pasakoja dėstytoja. Šiam darbui talkins stiklo studijos meistras Algirdas Liutkus čia baigęs stiklo specializaciją. „Kokį darbą atliksiu? Tegul būna paslaptis, tai mūsų su H. Reiner Meindl ir P. Schöffel susitarimas. Kai atliksiu, tada ir pamatysime.“ – mįslingai baigė docentė. Lauksime tęsinio.

Norintiems daugiau sužinoti apie šio stiklo gamybos procesą, siūlome apsilankyti čia:

http://www.lamberts.de/en.html

https://www.youtube.com/watch?v=nUQDeHogcnw

https://www.youtube.com/watch?v=dEsjTRAjLSo

You may also like...