Viešnagė Vilniuje: būsimieji administratoriai domėjosi ES institucijomis ir jų veiklomis

100_3558(1)Tęsiant Kauno kolegijos Vadybos ir ekonomikos fakulteto bendradarbiavimą su Kauno „Europe Direct“ informacijos centru, balandžio 25 d. grupelė Įstaigų ir įmonių administravimo katedros studentų bei dėstytojų apsilankė Vilniuje esančiuose Europos namuose. Europos namai – tai po vienu stogu (Gedimino pr. 16) įsikūrusios visos Lietuvoje veikiančios Europos Sąjungos institucijos: Europos Komisijos atstovybė ir Europos Parlamento informacijos biuras Lietuvoje bei Europos lyčių lygybės institutas.

Europos namuose Kauno kolegijos studentai bei dėstytojai dalyvavo seminare „Europos Sąjungos institucijos ir jų veikla“. Šio seminaro metu Europos Komisijos (EK) atstovybės Lietuvoje politikos analitikas Justas Klimavičius supažindino su EK veikla ir Europos Sąjungos bei Lietuvos aktualijomis: pabėgėlių situacija, ES ir Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES derybomis, Lietuvos pozicija esamoje politinėje aplinkoje.

EK atstovybės Lietuvoje ekonomikos valdysenos asistentė Emilė Šreiberytė pristatė instrumentą „Europos semestras“ (Europos Sąjungos ekonomikos valdymo sistemos dalis) bei aptarė ES ekonomikos prognozes. E. Šreiberytės teigimu, ES ekonomika auga bei tikimasi, kad augs ir toliau, privačiojo sektoriaus vartojimas išlieka pagrindine varomąja jėga, mažėja nedarbo lygis, tikimasi investicijų ir eksporto augimo. Lietuvos ekonomika auga greičiau negu ES vidurkis, tačiau šiuo metu mūsų šalyje išlieka aukštas skurdo ir socialinės atskirties lygis, Lietuva yra viena iš pirmaujančių ES valstybių pagal nelygybės rodiklius.

Be to, svečiuodamiesi Vilniuje seminaro dalyviai kartu su EK atstovybės Europos informacijos centro vadove Aneta Stankevičiene aiškinosi apie ES jaunimui teikiamas galimybes: savanorystę, stažuotes bei studijas užsienyje. Lektorė pateikė naujausią informaciją apie savanorystės galimybes, kadangi nuo 2016 m. lapkričio startavo nauja ES iniciatyva „Europos solidarumo korpusas“. Kilus neaiškumams minėtais klausimais, Europos informacijos centro vadovė pakvietė studentus kreiptis į Europos informacijos centrą.

Po seminaro viešnagė Vilniuje pratęsta kultūrine programa – ekskursija Valdovų rūmuose.

Seminaro dalyviai nuoširdžiai dėkoja Europos namų darbuotojams ir Kauno „Europe Direct“ informacijos centro vadovei Dianai Lukoševičiūtei-Burneikienei už informatyvų ir puikiai suorganizuotą seminarą.

You may also like...