Veterinarijos klinikų paslaugos Kaune: baigiamąjį darbą inspiravo pomėgis

Kauno kolegijos absolventas Algirdas Žemeckis

 

Kauno kolegijoje šįmet baigusio verslo vadybos studijas Algirdo Žemeckio baigiamasis darbas išaugo iš pomėgio. Gražuolį Sibiro haskį auginantis kolegijos absolventas tyrė ir siūlė tobulinti Kauno miesto veterinarijos klinikų teikiamas paslaugas. Pasirodo, kauniečiai itin myli savo augintinius ir gan dažnai dairosi veterinaro paslaugų.

Veterinarijos kliniką rasti nesunku

„Šiandien veterinarijos paslaugos yra beauganti ir besiplečianti verslo sritis, todėl pasirinkau tirti šio tipo paslaugų koncentraciją, konkurenciją, plėtros perspektyvas“, – pasakoja absolventas. Jis tyrė, kaip veterinarijos klinikų paslaugas vertina kauniečiai, ar jų augintiniams suteikiamos visos pageidaujamos ir būtinos atlikti gydymą procedūros. Šis Vadybos ir ekonomikos fakulteto dekanės Onos Junevičienės vadovaujamas darbas išaugo iš kursinio darbo.

Algirdas išanalizavo 11 įvairias paslaugas teikiančių Kauno veterinarijos klinikų, kurių viena pagrindinių – UAB „Dainavos veterinarija“. „Pradėjus domėtis Lietuvos naminių gyvūnų gydymo įstaigomis, nustebino jų skaičius Kaune. Šiame mieste yra 69 veterinarijos įmonės, iš jų – 24 veterinarijos klinikos. Vilniaus mieste tokio tipo paslaugas teikiančių įmonių yra mažiau, nors gyventojų skaičius didesnis.“ – informuoja Algirdas.

Kodėl taip yra? Prielaidos gali būti įvairios. Kaune gyvena daugiau savo būstą turinčiųjų, o Vilniuje – besinuomojančiųjų, tad galima manyti, jog šeimininkai neleidžia laikyti augintinių. Galbūt daugelis sostinės gyventojų savaitgaliais išvyksta, pavyzdžiui, pas kituose miestuose gyvenančius artimuosius ir tiesiog negali su savimi pasiimti augintinio. Tad natūralu, jog ir veterinarų paslaugų prireikia rečiau.

Dažniausiai kreipiasi dėl skiepų ir babeziozės

Anot tyrėjo, pagrindiniai veterinarijos klinikų klientai Kauno mieste – šunų ir kačių augintojai, rečiau paslaugų prašo kitų smulkiųjų žinduolių, paukščių, roplių, žuvų savininkai. Dažniausiai kauniečiaiį veterinarus kreipiasi norėdami savo augintinius paskiepyti, taip pat kastruoti ar sterilizuoti. O štai dažniausiai pasitaikanti liga yra susijusi su sezoniškumu – tai šunų babeziozė.

Algirdui atlikus gyvūnų augintojų anketines apklausas, pabendravus akis į akį, galima teikti, kad vis tik kauniečių pasitenkinimas veterinarinių paslaugų pasiūla nėra aukštas. 40 procentų respondentų yra visiškai nepatenkinti siūlomomis paslaugomis, o likusieji procentai taip pat ypatingai nesidžiaugia. Pagrindinės nepasitenkinimo priežastys – paslaugų kompleksiškumo trūkumas ir aukštos kainos. Na, bet nepamirškime, kad lietuvis klientas dažniausiai būna niurgzlys, net pats nežinąs, kuo jis nepatenkintas.

„Naminių gyvūnų augintojai veterinarijos klinikose, kabinetuose dažnai pasigenda paslaugų kompleksiškumo, juos neretai atlikti tyrimų siunčia iš vienos klinikos į kitą, o tai klientams sudaro nepatogumų“, – kalba pašnekovas. Šunų ir kačių augintojai, anot Kauno kolegijos absolvento, taip pat būtų patenkinti, jei naminių gyvūnų gydymo paslaugos būtų integruojamos su grožio paslaugomis, pavyzdžiui, kailio ir nagų kirpimu.

Įdomu, kaip išsirenkama klinika mylimam augintiniui? Kauno miesto gyventojai internete ar kituose informacijos paieškos šaltiniuose ieško rečiau. Pagrindinis informacijos šaltinis – pažįstami naminių gyvūnų augintojai, jau turintys patirties. Kauniečiai nenori patikėti savo gyvūno nežinomam veterinarui ne tik dėl to, kad jis gali nuplėšti paskutines kelnes už visai nebrangiai įkainojamą paslaugą, bet ir dėl to, kad jiems tikrai rūpi auginamo gyvūno sveikata.

Veterinarų paslaugos brangs

Pašnekovas taip pat analizavo ir kitos pusės – veterinarijos klinikų darbuotojų ir vadovų – nuomones apie teikiamas paslaugas. „Dėl paslaugų kompleksiškumo veterinarijos įstaigų atstovai sutinka su klientais, o dėl kainų – teigia, kad dar brangs“, – tęsia mintį Algirdas. Kodėl taip yra? Veterinarijos paslaugų teikėjai įvardija kad naminių gyvūnų ligos sudėtingėja dėl įvairių genų mutacijų, o taip pat kainuoja ir gydymo įranga, kuri šiais laikais neatsiejama nuo išmaniųjų technologijų.

Nors naminių gyvūnų sveikata ir grožiu besirūpinančių įstaigų Kauno mieste ir rajone yra nemažai, tačiau gyvūnėlių augintojai sako, kad galėtų būti ir daugiau. Tai įrodo ir Algirdo tyrimai: iki 90 procentų apklaustųjų teigia besilankantys pas veterinarą profilaktiškai, o susirgus gyvūnui – net nekyla klausimas, jog profesionalus gydymas reikalingas. Populiariausios, žinoma, plačiausią paslaugų spektrą teikiančios klinikos.

You may also like...