Verslumui ir inovacijų kultūrai aptarti skirtoje konferencijoje – patyrusių ekspertų įžvalgos

VEF-konferencija_Pastarosios ekonominės tendencijos – daug geresnės nei tikėtasi: centrinių bankų pinigų politika normalizuojasi; emigracijos išaugimas 2015 m. ir 2016 m., tikėtina, kad laikinas; turizmo augimas Lietuvoje pakankamai įspūdingas; transporto kompanijų finansinė padėtis gerėja; trūksta tik normalaus požiūrio į tai, kas vyksta, – gegužės 4 d. mokslinėje–praktinėje konferencijoje „Verslumas ir inovacijų kultūra: valdžios, verslo ir aukštojo mokslo institucijų požiūriu“ savo įžvalgomis apie makroekonomiką dalijosi AB „Swedbank“ Pietų Lietuvos filialo valdytojas Saulius Drasutis.

Kauno kolegijos Vadybos ir ekonomikos fakulteto organizuotoje mokslinėje–praktinėje konferencijoje netrūko įdomių įžvalgų, įtraukiančių diskusijų bei aktualių tyrimų, kuriuos pristatė patyrę ekspertai ir akademinės visuomenės atstovai. Konferencijos metu S. Drasutis pateikė ne tik optimistines įžvalgas apie makroekonomikos perspektyvas, bet ir pristatė statistinius duomenis: apžvelgė Lietuvos darbo užmokesčio kaitą, subalansuotus valstybės finansus, mažmeninę prekybą ir jos potencialą bei kitus nacionaliniame lygmenyje svarbius rodiklius.

VEF-konferencija_Lietuvos mokesčių politika agresyvi ir nukreipta ne visai ten, kur reikia, – pradėdama savo pranešimą apie mokesčių įtaką verslui 2017 metais, konferencijos metu teigė UAB „Nofus“ finansų direktorė Danutė Rimkevičienė. „Mokesčių požiūris į verslą keičiasi, tačiau verslą kontroliuoti norima labai įdomiais keliais“, – nuomonę pateikė D. Rimkevičienė, kuri konferencijos dalyvius supažindino su naujai atsiradusiomis VMI deklaracijos formomis, individualių veiklų „Sodros“ mokesčiais ir tiesioginę įtaką verslui turinčiais VMI pakeitimais.

Apie netolimą ateitį privertė susimąstyti prof. dr. Algis Junevičius, kuris pateikė savo požiūrį į aktualų, bet sudėtingą klausimą, kas laukia Europos po „Brexit“. Šio panešimo metu profesorius apžvelgė derybas dėl išstojimo, derybų fazes ir jų tikslus bei pateikė galimas prognozes bei scenarijus: aptarė Lietuvos kontekstą ir emigracijos klausimą bei privertė susimąstyti, kokius sprendimus tokioje situacijoje turėtų priimti mūsų valstybė.

VEF-konferencijaTaip pat konferencijos dalyviai turėjo galimybę išsiaiškinti, ko šiuo metu reikalauja darbdaviai ir kokios jaunų specialistų įsidarbinimo galimybės, kurias aptarė Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinė direktorė Olga Grigienė, pranešimo metu pristačiusi perspektyviausius sektorius, Lietuvos demografines perspektyvas, karjeros planavimą bei reikalingiausias kompetencijas. Konferencijos metu taip pat aptarta vis dažniau girdimų startuolių reikšmė ir jų ekosistemos poveikis Lietuvos pažangai bei darbo rinkai. Šia tema konferencijos dalyvius supažindino UAB „Verslo žinios“ Technologijų rubrikos redaktorius Darius Verseckas.

VEF-konferencijaMokslinę–praktinę konferenciją „Verslumas ir inovacijų kultūra: valdžios, verslo ir aukštojo mokslo institucijų požiūriu“ vainikavo akademinės bendruomenės bei verslo institucijų atstovų diskusija, kurios metu buvo išgrynintos pagrindinės konferencijos temos.

„Šiandieninėje visuomenėje itin svarbu kalbėti apie inovacijas, apie Lietuvos pažangą ir ypač – kolegijose, nes jos turi žengti koja kojon su darbo rinka ir ruošti jos poreikius atitinkančius studentus, o štai tokios konferencijos ir diskusijos kuria tą glaudų ryšį“, – po renginio savo įžvalgomis pasidalijo konferencijoje pranešimą skaitęs D. Verseckas.

You may also like...