Verslas būsimųjų specialistų akimis

Verslas būsimųjų specialistų akimisKovo 22 dieną pavasarinėmis nuotaikomis studentai rinkosi į Kauno kolegijos Vadybos ir ekonomikos fakultetą, kur jau penktąjį kartą vyko mokslinė–praktinė konferencija „Verslo aktualijos būsimųjų specialistų požiūriu 2017“. Čia būsimieji verslo, vadybos, finansų ir teisės specialistai ne tik klausėsi savo kolegų, bet ir turėjo galimybę patys pristatyti savo atradimus, tyrimus bei naujas idėjas.

Pradėdama plenarinį posėdį fakulteto dekanė Ona Junevičienė studentų ruošimąsi darbo rinkai palygino su orkestru, kuriame kiekvienas turi mokėti ne tik groti savo partiją, bet ir prisiderinti prie viso orkestro. O. Junevičienė papildė, jog pasirodymas konferencijoje yra studentų, kaip tyrėjų kompetencija, kuri labai svarbi darbo rinkoje. „Dalyvavimas konferencijose, mokslinių darbų rengimas studentui yra naudingas ne tik kaip asmenybei, bet ir kaip specialistui, įgyjančiam naujų žinių, besimokančiam dirbti su informacijos šaltiniais, moksline literatūra“, – pradėdama posėdį teigė dekanė O. Junevičienė.Konferencijos akimirka

Šiais metais plenarinio posėdžio metu žiūrovai turėjo galimybę išgirsti penkis pranešimus iš Klaipėdos valstybinės kolegijos, Čekijos Karlo Engelso kolegijos bei Kauno kolegijos studentų. Mėgstančius pasmaližiauti ir besirūpinančius sveika gyvenseną sužavėjo Kauno kolegijos studenčių Paulinos Treikauskaitės ir Ugnės Stanionytės liofilizuotų vaisių ir daržovių dražė saldainių idėja. Konferencijos metu būsimosios Maisto pramonės verslo vadybininkės pristatė šių saldumynų juslinio vertinimo rezultatus.

Konferencijos akimirkaYpač aktualią temą būsimiesiems specialistams pristatė Klaipėdos valstybinės kolegijos studentai Gabrielė Miceikaitė ir Evaldas Kasparavičius, kurie atskleidė receptą, kaip darbo patirties neturinčiam jaunuoliui, pasiruošti tarptautinei darbo rinkai. Taip pat didelio auditorijos susidomėjimo susilaukė Čekijos Karlo Engelso kolegijos studentės Simonos Stotovos pranešimas apie socialinę ir ekonominę Čekijos padėtį, kurio metu, nacionalines tradicijas pranešėja pademonstravo netgi šokdama.

Apie nuosavą verslą galvojančius ar jį jau įsteigusius konferencijos dalyvius bei žiūrovus itin sudomino Kauno kolegijos studenčių Irenos Bučinskaitės ir Rasuolės Karūnaitytės pranešimas, kurio metu buvo pristatyti mažųjų bendrijų veiklos ypatumai. Geriausiu plenarinio posėdžio pranešimu komisija įvertino Kauno kolegijos studenčių Solveigos Domeikytės bei Gretos Bendaravičiūtės pristatymą, kurio metu būsimosios teisininkės tarsi tikros ekspertės pademonstravo savo žinias apie franšizės teisinius aspektus.Konferencijos akimirka

Vėliau būsimi apskaitos ir finansų, teisės bei vadybos krypties studijų programų specialistai savo įžvalgomis dalijosi keturiose sekcijose. Verslo idėjų paieškos pogrupyje geriausiu pranešimu pripažintas Logistikos studenčių pranešimas apie konteinerių tipus ir prekių transportavimą. Vadybos specialistų pogrupyje geriausio pranešimo titulą pelnė Gabrielės Šimkutės pranešimas apie turistų, keliaujančių su augintiniais, apgyvendinimo galimybes. Apskaitos ir finansų pogrupyje nugalėtoja pripažinta Vaida Kaliasaitė bei jos pranešimas „Apskaitos specialistų pridėtinės vertės mokesčio reglamentavimo žinių lygio įvertinimas“. Teisės pogrupyje geriausiu pranešimu pripažintas Suomijos studentės Eetu Ihalainen pranešimas apie dizaino teisę.

Konferencijos akimirkaDėkojame konferencijos dalyviams už aktualius pranešimus ir tikimės, kad kiekvienam dalyvavusiam tai suteikė ne tik puikių įspūdžių, bet ir to, ko trokšta darbo rinkai besiruošiantys studentai – išbandyti, suprasti, pamatyti, tobulėti.

You may also like...