Vedė užsiėmimą Kauno kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centre

Vedė užsiėmimą Kauno kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centreFizinis aktyvumas – tai veiksnys, kuris paveikia žmogaus organizmo vystymąsi bei funkcijas. Aktyvus gyvenimo būdas stiprina organizmo sistemas, atitinkamai skatina jų funkcijas ir gyvybingumą. Žmogui reikalingas maistas ir oras, tačiau lygiai tiek pat svarbus fizinis aktyvumas. Tai ypač aktualu ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikams, kurie intensyviai auga ir tobulėja. Judėjimo poreikis jiems yra prigimtinis, o ne suvokiamas sąmoningai. Tai pagrindinis biologinis žmogaus raidos veiksnys.

Su fizinio aktyvumo įvairove Kauno kolegijos antro kurso kineziterapijos studijų programos studentai susipažįsta dėstytojos Lauros Baumann Kineziterapijos metodikų paskaitose. Atlikdami kasdieniškai įprastas ir kurdami savas sveikatingumo programas, studentai jas ne tik išbando tarpusavyje, bet ir noriai jomis pasidalina su kitais. Šįkart būsimi kineziterapeutai aplankė Kauno kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro vaikus. Prieš einant į šią įstaigą grupės draugė Kristina Morkūnaitė išmokino gestų kalba prisistatyti, pasakyti iš kur atvyko, savo vardą, taip pat kelis reikalingus terminus pratimų demonstravimui. Vaikams studentai pravedė mankštas su kamuoliais, gumomis, supažindino su Tabata ir 5 Tibeto pratimais, džiaugsmingai išbandė pratimus porose, pabaigoje sukūrė linksmąją estafetę.

Dėstytojos  Lauros Baumann teigimu, studentai savo darbo praktikoje gali susidurti su klausos negalią turinčiais asmenimis, todėl ši patirtis jiems svarbi. Mokėdami gestų kalbos pagrindus, galime parodyti didelį dėmesį savo pacientams.

You may also like...