Vadybos studentai projektų valdymo čempionate pateko į dvyliktuką

Vadybos studentai projektų valdymo čempionate pateko į dvyliktukąKovo mėnesį Kauno kolegijos Vadybos ir ekonomikos fakultete studijuojančių vadybininkų komanda pirmąkart dalyvavo Lietuvos studentų projektų valdymo čempionate, kuriame varžosi komandos iš visų Lietuvos universitetų ir kolegijų.

Projektų valdymo čempionatas apima ne tik Lietuvą, tačiau ir kitas šalis. Renginį organizuoja IPMA Young Crew Lietuva – tarptautinės projektų valdymo organizacijos Lietuvoje skyrius, vienijantis ir ugdantis jaunus projektų vadovus bei projektų specialistus. Renginį palaiko Lietuvos projektų vadybos asociacija bei ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas.

Vadybos studentai projektų valdymo čempionate pateko į dvyliktukąProjektų valdymo čempionate dalyvauja studentai, kurie mokosi su projektų valdymu susijusias disciplinas ar tiesiog domisi projektų vadybos sritimi. Čempionato komandą gali sudaryti 3-4 asmenys. Visos komandos dalyvaus pirmame, t.y. kvalifikaciniame etape. 12 geriausiai išsprendusių elektroninį testą komandų patenka į antrąjį kvalifikacinį etapą, kuriame turi per 24 valandas pateikti atsakymus į egzistuojančios organizacijos realaus projekto uždavinius. Paskutinįjį finalinį etapą pasiekia 6 geriausios antrojo kvalifikacinio turo komandos. Čempionato kalba yra anglų, tad anglų kalbos įgūdžiai čia – labai svarbūs.

Iniciatyvą dalyvauti čempionate parodė kolegijos ištęstinių studijų Sporto vadybos antrakursiai, tačiau čempionato organizatoriai informavo – pagal taisykles komandos branduolio negali sudaryti ištęstinių studijų studentai, be to, čia negali varžytis vyresni nei 30 metų amžiaus studentai.

Vadybos studentai projektų valdymo čempionate pateko į dvyliktukąDėl šios sąlygos studentams pagelbėjusios fakulteto lektorės Aistė Veverskytė ir Indrė Knyvienė subūrė mišrią komandą, kurią sudarė: Ugnė Kilimaitė (Sporto vadyba, ištęstinės, 2 kursas), Simona Lapūnaitė (Turizmo ir viešbučių vadyba, dieninės, 2 kursas), Rita Staniulytė (Verslo vadyba, dieninės, 2 kursas).

Kaip pasakoja dėstytojos ir studentės, komanda pateko į geriausiųjų dvyliktuką, tačiau neįveikė antro etapo ir iki finalo nenužygiavo. „Vis dėlto, įvertinant, kad varžėsi daugiau nei 40 Lietuvos komandų – rezultatas yra pozityvus,“ – teigia dėstytoja A. Veverskytė, koordinavusi studentus. Komandos kapitonei U. Kilimaitei didžiausi iššūkiai pasirodė specifinė anglų kalba ir antrame etape pateiktas verslo atvejis, glaudžiai susijęs su informacinėmis technologijomis.

„Smagu, kad ir studentės, ir mes, dėstytojos, turėjom galimybę įvertinti savo ir varžovų pajėgumus,“ – dalyvavimą apibendrino A. Veverskytė, mananti, jog ateityje šiam čempionatui, kaip ir bet kurioms varžyboms, būtina ruoštis ir treniruotis iš anksto.

You may also like...