„Tyrėjų naktis“ kolegijoje: laboratorijose plušo net ketvirtokai

„Tyrėjų nakties“ Kauno kolegijoje akimirka„Tik nepamirškite mūsų kitą kartą, mielai dalyvausime renginiuose,“ – taip rugsėjo 26 vakarą atsisveikino vienos mokyklos pedagogė, atlydėjusi klasę į Kauno kolegijoje vykusią „Tyrėjų naktį“.

 

 

Kupiną staigmenų penktadienį nei dalyviams, nei organizatoriams netrūko malonių įspūdžių. Kauno kolegijos Technologijų ir kraštotvarkos fakulteto dėstytojai bei studentai pasistengė, kad užsiėmimai prikaustytų į svečius atvykusių vaikų ir vyresnio amžiaus moksleivių dėmesį. Į „Tyrėjų nakties“ renginius kolegijoje atvyko 4–12 klasių moksleiviai.

„Tyrėjų nakties“ Kauno kolegijoje akimirkaIš Kauno, Garliavos, Prienų, Rumšiškių, Kėdainių ir Alytaus miestų, Anykščių ir Raseinių rajonų atvykusios įvairaus amžiaus mokinių grupės dalyvavo eksperimentuose, kurie susiję su Kauno kolegijoje realizuojamomis studijų programomis.

Geodezijos katedros parengtoje programoje dalyvavę mokiniai išbandė interaktyvių žemėlapių kūrimą „ArcGIS Online“ programa, apžiūrėjo Kauno istorinių žemėlapių ekspoziciją, atliko tyrimą bandydami nustatyti objektų aukščius geodeziniais ir fotogrametriniais būdais.

MG_6426„O tai šiandien nieko nesprogdinsite?“ – juokavo vieno licėjaus mokytojas, atlydėjęs vyresnio amžiaus mokinių grupę į vieną iš chemijos laboratorijų. Tačiau vietoj įprastų sprogimų Maisto technologijų ir Viešojo maitinimo katedros, parengusios programą „Maisto mokslo fiesta“, pateikė kitų alternatyvų. Moksleiviai jėgas išbandė atlikdami cheminius bandymus, kuriuose krakmolas skaidytas į gliukozę, mielai sudalyvavo maisto kvapų spėjimo konkurse, gamino sveikos mitybos principus atitinkančius kokteilius ir salotas.

„Tyrėjų nakties“ Kauno kolegijoje akimirkaMokiniams įsiminė apsilankymai maisto technologijų laboratorijose, kuriose pristatyti inovatyvūs mėsos apdorojimo ir maisto džiovinimo šalčiu agregatai. Mokinius ypač sudomino juslinė analizė – vienoje iš laboratorijų eksperimento dalyviai užrištomis akimis turėjo atspėti, kokius specialia technologija apdorotus maisto produktus jie liečia, uosto, ragauja. Sunkiai įveikiama mįsle tapo paprasčiausias piene mirkytas batonas.

Daugiausiai judesio, šūksnių ir energijos prisipildė Kompiuterinių technologijų katedros rengtos kūrybinės dirbtuvės, kuriose dalyvavo patys jauniausi „Tyrėjų nakties“ lankytojai – ketvirtos klasės mokiniai. Iš įvairių realiuose darbuose naudojamų detalių vaikai turėjo sukonstruoti robotus. Po intensyvaus kūrybinio darbo vyko improvizuotas konkursas, kuriame išrinkti daugiausiai dėmesio sulaukę egzemplioriai.

„Tyrėjų nakties“ Kauno kolegijoje akimirka„Tyrėjų naktyse“ dalyvavome pirmą kartą,“ – pasakoja Kauno kolegijos Technologijų ir kraštotvarkos fakulteto dekanas Giedrius Pilkis. Anot dekano, nauda – abipusė. „Tai buvo proga fakulteto dėstytojams ir studentams kūrybiškai pažvelgti į studijų metu atliekamus tyrimus, pasidalinti sukauptomis žiniomis su jaunaisiais tyrėjais. Na, o dalyviams – tai galimybė atrasti savo pašaukimą, atrasti žinomas profesijas kitaip, atrasti naują domėjimosi sritį,“ – teigia G. Pilkis, teigiamai vertinantis sprendimą palaikyti „Tyrėjų nakties“ iniciatyvą ir sulaukti įvairaus amžiaus smalsių svečių.

„Tyrėjų nakties“ Kauno kolegijoje akimirkaAnot organizatorių, plėtojančių iniciatyvą, „Tyrėjų naktis“ yra išskirtinis renginys. Jos metu daugelis Europos mokslo ir tyrimų laboratorijų atveria duris ir pabendrauti su visuomene išeina mokslininkai bei tyrėjai, kurie paprastai dirba uždarose laboratorijose ir mokslo centruose. Jau beveik dešimtmetį „Tyrėjų naktis“ kasmet mokslo entuziastus kviečia susipažinti su įtraukiančiais ir intriguojančiais moksliniais tyrimais, inovacijomis bei išradimais.

You may also like...