Turizmo ir viešbučių vadybos studentai profesiją matuojasi praktiškai

Verslo fakulteto Turizmo ir laisvalaikio vadybos katedros Turizmo ir viešbučių vadybos studentai pavasarėjant vis dažniau palieka auditorijas ir leidžiasi į aktyvųjį pažinimą. Antrakursiai, siekdami tapti savo srities specialistais, patys aplanko ir susipažįsta su lankomiausiomis šalies vietovėmis. Šių metų maršrutas – Kaunas, Ventės rago ornitologinė stotis, Mingės kaimas, Smalininkai. Išvyka ypatinga tuo, kad studentai pasiskirstė į grupes pagal atsakomybes, kad iš arčiau susipažintų su gido, vadybininko, animatoriaus ir kelionės vadovo darbo specifika. Studentų kelionei vadovavo dėstytoja Violeta Urbaitė.

Dalijamės Turizmo ir viešbučių vadybos studentės Eglės Žiūkaitės kelionės įspūdžiais:

Kauno kolegijos atstovai balandžio 18-osios rytą autobusu iškeliavo link Klaipėdos krašte esančio Ventės rago. Tądien keliavusiuosius maloniai stebino giedras oras ir matomumas – nuo Ventės rago atsiverė vaizdas į Kuršių nerijos pusę ir smėlio kopas. Ornitologinėje stotyje atvykusiems buvo papasakota apie stoties veiklą ir į ją užklystančius paukščius. Jau ilgus metus šioje vietoje dirbantis gidas Vytautas Jusys ekskursantams leido paleisti į laisvę žiedavimui sugautus paukščius. Vėliau visi kopėmė į Ventės rago švyturį.

Pasisėmusi gerų įspūdžių, visa komanda iškeliavo link Mingės kaimo, dar kitaip vadinamo Lietuvos Venecija. Šis lankytinas objektas šalyje ypatingas tuo, jog yra vienas iš nedaugelio išlikusių žvejų gatvinių kaimų. Čia pasisotinę ir pasistiprinę keliautojai sugužėjo į laivą, kuriuo Minijos senvage išplaukė į Kuršių marias.

Paskutinysis objektas, su kuriuo tądien buvo susipažinta – Smalininkai. Įveikus beveik pusiaukelę nuo Mingės kaimo link Kauno, buvo atvykta vietovę, kur laukė teatralizuota ekskursija. Čia Mažosios Lietuvos Jurbarko rajono kultūros centro darbuotojai keliautojus nukėlė šimtu metų atgal, kuomet aktyviai virė miestelio gyvenimas. Visi ekskursantai buvo supažindinti su kaimelio istorija, kuomet šis buvo itin svarbus šalies geografinis taškas – Lietuvos pasienis. Kelionės dalyviai taip pat galėjo pasimatuoti karininkų drabužius, išklausyti sovietinės mokyklos pamoką ir paragauti vietinio gėrimo.

Visos kelionės metu studentai-gidai pasakojo apie įvairias pravažiuojamas vietoves.  Kad laikas autobuse neprailgtų studentai-animatoriai organizavo žaidimus. Studentųvadybininkų komanda rūpinosi lankytinų objektų užsakymu, o studentų projekto vadovė Eglė Žiukaitė – sklandžia ekskursijos eiga.

 

You may also like...