Tradicinėje Medicinos fakulteto konferencijoje – tiriamųjų darbų gausa

Kauno kolegijos Medicinos fakultete gyvuoja graži tradicija kiekvieną pavasarį organizuoti studentų tiriamųjų darbų konferenciją. Šiais metais mokslo renginys „Šiuolaikinės studijos. Visuomenė. Gerovė“ surengtas net 21 kartą. Specialiai konferencijai dėstytojų vadovaujami studentai parengė arti pusšimčio pranešimų. Konferencijos darbas vyko 6 sekcijose. Studentus, dėstytojus ir svečius pasveikino Kauno kolegijos direktoriaus pavaduotoja studijoms ir mokslui dr. N. Zinkevičienė.

IMG_9793

Pasak renginio liudininkų, konferencijos dalyvius suintrigavo Vytauto didžiojo universiteto profesoriaus Kęstučio Pukelio pranešimas „Jei gyvenimas – skrydis, tai kaip su sparnais?“. Kalbėdamas apie gyvenimo prasmę, profesijos rinkimąsi ir pašaukimą profesinei veiklai, profesorius citavo Konfucijaus žodžius: „Pasirink mylimą darbą, ir tau visą gyvenimą nereikės dirbti, nežiūrint to būsi turtingas…“. Pranešėjas žavėjo betarpišku bendravimu su auditorija bei pateikiamais gyvenimiškais – aktualiais pavyzdžiais.

Konferencijoje dalyvavo virš 100 dalyvių ir pranešimus rengė visų 12 studijų programų I – III kursų studentai, absolventai. Vieną pranešimas pristatytas anglų kalba.

Studentų tiriamuosiuose darbuose buvo analizuojama mikrobiologinė žaislų ir kitų objektų tarša vaikų darželiuose, gyventojų požiūris į farmakologinį budrumą, būsimų medikų požiūris ir žinios apie sveikatą lemiančius veiksnius, jų pačių žalingus įpročius. Taip pat buvo pristatyto pranešimai apie skirtingų reabilitacijos metodų taikymą po įvairių traumų ir sužalojimų, gyventojų požiūrį į skiepus, žinias apie erkinį encefalitą, burnos higienos procedūras ir vaizdo perteikimo priemonių privalumus jų metu, veido odos priežiūrą ir koregavimą kosmetinėmis priemonėmis. Sekcijose daugiausiai susidomėjimo sulaukė lektoriai, skaitę pranešimus apie skirtingų arbatų, uogų antimikrobinį aktyvumą, odontologinių paslaugų poreikį ir prieinamumą Kenijoje bei jaunų žmonių žinias apie energetinius gėrimus ir jų vartojimo poveikį organizmui.

IMG_9825

Konferencijos pabaigoje sekcijų moderatoriai, apibendrindami pranešimus teigė, kad studentų atlikti taikomieji tyrimai yra įdomūs, aktualūs, reikšmingi. Dauguma trečio kurso studentų atliktų tyrimų taps baigiamaisiais darbais.

Kauno kolegijos Medicinos fakulteto dekanas Julius Dovydaitis, konferencijos dalyviams palinkėjo, kad tiriamoji veikla taptų neatsiejama jų, kaip sveikatos priežiūros specialistų, darbo dalimi.

IMG_9780

You may also like...