Tradicija: paminėta Teisininkų diena

Lapkričio mėnesį jau tradicija tapo Kauno kolegijos Vadybos ir ekonomikos fakulteto Teisės katedroje minėti Teisininkų dieną. Šiais metais lapkričio 23 d. teisininkų profesinės šventės proga suorganizuotas seminaras „Pilietis–vartotojas: ką turime žinoti?“. Seminaro metu dėmesys sutelktas į vartotojų teisių apsaugos klausimus.

Seminaro tema šiais metais pasirinkta atsižvelgiant į nepakankamą verslininkų bei kitų piliečių informuotumą vartotojų teisių apsaugos klausimais. „Didėjant ekonominei globalizacijai, didėja ir prekių bei paslaugų įvairovė. Tai reiškia ekonomikos sukimąsi bei vis didėjantį prekių ir paslaugų vartojimą. Vartotojų teisių užtikrinimo klausimas yra keliamas ne tik nacionaliniu, bet ir tarptautiniu lygmeniu“, – atidarydama seminarą dėmesį atkreipė teisės katedros vedėja Iveta Vitkutė-Zvezdinienė, papildydama, jog būtent dėl šios priežasties renginio dieną teisininkų gretas papildė nevyriausybinių organizacijų atstovai.

Seminaro metu studentai bei kiti seminaro dalyviai aiškinosi apie atsakingo vartojimo kultūros ugdymą. Šią temą pristatė Kauno piliečių informavimo centro koordinatorius Aras Sutkus. Pranešimo metu atkreiptas dėmesys į amžiną verslininkų ir vartotojų konfliktą, nagrinėti praktiniai pavyzdžiai, kaip marketingas ir rinkodara veikia vartotojų elgseną.

Taip pat renginio svečiai turėjo galimybę susipažinti su vartotojų apsaugą reguliuojančiais LR teisės aktais, vartotojų apsaugą užtikrinančių valstybinių institucijų veiklomis ir dabartinėmis vartotojų teisių apsaugos aktualijomis, tokiomis kaip, asmenų duomenų apsauga ar teisiniai iššūkiai elektroninėje erdvėje. Šia tema kalbėjo ir asmeninius pavyzdžius pateikė Teisės ir valdymo instituto direktorė Jolita Malinauskaitė.

Renginyje dalyvavusios Teisės studijų trečiakursės Laura Kiškiūnaitė ir Karolina Nedzinskaitė džiaugėsi, kad nors studijų metais į vartotojų teises plačiau dar nespėjo pasigilinti, šis seminaras suteikė aktualios ir negirdėtos informacijos. Būsimosios teisininkės atskleidė, jog laiko save atsakingomis vartotojomis – visada stengiasi atsakingai žiūrėti į savo pasirinkimus ir prieš pirkdamos prekes ar paslaugas elektroninėje erdvėje nuodugniai peržvelgia pirkimo sąlygas bei atsiliepimus.

Nacionalinės vartotojų konfederacijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Kauno kolegijos organizuotas seminaras „Pilietis-vartotojas: ką turime žinoti?“,yra projekto „Nevyriausybines organizacijas vienijančių asociacijų institucinis stiprinimas“, kurį įgyvendina Nacionalinė vartotojų konfederacija dalis. Projektas finansuojamas pagal „Nevyriausybines organizacijas vienijančių asociacijų institucinio stiprinimo“ fondo ir Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos biudžeto lėšomis.

Toliau siekdama prisidėti prie veiksmingos vartotojų apsaugos ir informuotumo Kauno kolegijos Teisės katedra ruošiasi bendradarbiauti su Valstybine vartotojų teisių apsaugos tarnyba ir kovo 15-ąją drauge paminėti Pasaulinę vartotojų teisių dieną. Kovo 15-ąją vartotojų gynimo organizacijos visame pasaulyje organizuoja renginius, kuriais siekiama informuoti vartotojus apie jų teises ir jų gynimo būdus; atkreipti žiniasklaidos dėmesį į vartotojų teisių pažeidimus; paskatinti visuomenę aktyviai įsitraukti į vartotojus ginančių organizacijų veiklą

IMGP6962 IMGP6953IMGP6965

.

 

You may also like...