Teisės antrakursiai pasinėrė į praktinį profesijos pažinimą

Kauno kolegijos Vadybos ir ekonomikos fakulteto studentai pavasario semestro metu naudojasi galimybe į teisę pažvelgti kitaip – per realaus profesinio pasaulio prizmę. Kovo–balandžio mėnesiais į praktinį pažinimą Teisės antrakursiai pasinėrė dalyvaudami profesinėse ekskursijose.

Teisės antrakursiai pasinėrė į praktinį profesijos pažinimąKovo 26 d. studentai lankėsi  Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose ir turėjo galimybę pabendrauti su šios įstaigos darbuotojais. Ši mokomoji-pažintinė ekskursija organizuota siekiant pamatyti ir sužinoti, kaip teismo darbas atrodo iš vidaus.

Studentai, lydimi teismo atstovės spaudai, apžiūrėjo vaikų apklausos kambarį ir susitiko su teismo psichologe, kuri supažindino su  vaikų apklausų teisme galimybėmis ir ypatumais. Vėliau antrakursius pasitiko konvojaus pareigūnas, kuris aprodė teismo areštinės patalpas, kameras, kur įtariami asmenys laukia teismo posėdžių, ir konvojaus tarnybinį automobilį, kuriuo sulaikytieji pristatomi į teismo posėdžius.

Aktyvų mokymąsi pratęsė pažintis su teismo dokumentų bylų priėmimo į archyvą tvarka, dokumentų tvarkymu, apskaita, saugojimu bei perdavimu į valstybės archyvą. Apie šio darbo ypatybes studentams papasakojo juos pasitikusios teismo archyvo darbuotojos. Vėliau antrakursių laukė unikali galimybė apžiūrėti teismo posėdžių sales, besidomintiems paaiškinta, kur ir kaip rasti informaciją apie nagrinėjamų bylų vietą ir laiką, atsakyta į visus ekskursijos metu iškilusius klausimus.

Teisės antrakursiai pasinėrė į praktinį profesijos pažinimąDar daugiau įspūdžių antrakursiai pasisėmė balandžio 12 d., lankydamiesi Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos 2-ajame sektoriuje. Šios mokomosios-pažintinės ekskursijos tikslas – susipažinti su įkalinimo įstaigos aplinka, pajusti darbo specifiką ir leisti savo akimis pamatyti, kokios yra nuteistųjų bausmių atlikimo sąlygos (įskaitant nuteistuosius iki gyvos galvos) bei galimybės dirbti, mokytis ir dalyvauti įvairiose reabilitacijos programose.

Lydimi pareigūnų, studentai apžiūrėjo nuteistųjų karantino, gyvenamąsias bei pasimatymų patalpas, baudos izoliatorių, lauko stadionus,  dirbtuves, valgyklą, susipažino su pataisos įstaigoje vykdomomis nuteistųjų pataisos programomis. Čia apsilankę būsimieji teisininkai susipažindino su laipsnišku įstaigos modernizavimu (vykdomu pagal Norvegijos finansinio mechanizmo finansuojamas programas), taip pat domėjosi galimybėmis atlikti mokomąsias praktikas ir įsidarbinti.

Praktinę pažintį su realia darbo aplinka ketinamą pratęsti balandžio 18 d. Šį kartą antrakursių lauks akistata su mirtimi – studentai lankysis Valstybinėje teismo medicinos tarnyboje, kur gilins studijų dalyko „Ikiteisminio tyrimo teorija ir praktika“ objektų apžiūros ir tyrimo žinias, turės galimybę susipažinti su praktiniais skrodimo ypatumais.

You may also like...