Teisės aktualijos 2016“: Teisės katedra tradiciškai minėjo teisininkų dieną

Teisės aktualijos 2016“: Teisės katedra tradiciškai minėjo teisininkų dieną Rudeniui bėgant į pabaigą, Vadybos ir ekonomikos fakulteto Teisės katedra tradiciškai minėjo Teisininkų dieną. Šiai dienai paminėti buvo organizuojamas tarptautinis mokslinis–praktinis seminaras „Teisės aktualijos 2016“, kuris vyko lapkričio 22–23 dienomis.

Lapkričio 22 d. mokslinio–praktinio seminaro metu požiūrį į teisės aktualijas pateikė būsimieji specialistai: pranešimus lietuvių ir anglų kalbomis skaitė Kauno kolegijos ir kitų aukštųjų mokyklų Teisės studentai. Šiame seminare, pasitelkus naująsias technologijas sudalyvavo ir studentai iš užsienio šalių: „Skype“ programos pagalba savo požiūrį į Teisės aktualijas apskaitos ir finansų kontekste turėjo galimybę pateikti Ukrainos Lvovo nacionalinio Ivano Franko universiteto studentai, kurie teisiniu aspektu palietė aktualias šiuolaikines socioekonomines Ukrainos problemas.

Teisės aktualijos 2016“: Teisės katedra tradiciškai minėjo teisininkų dieną Mokslinio–praktinio seminaro metu teisės aktualijos buvo analizuotos ne tik apskaitos ir finansų kontekste, bet ir medicinos, baudžiamosios ir administracinės teisės, civilinės teisės; verslo ir darbo teisės požiūriais. Visiems konferencijoje pranešimus skaičiusiems studentams šis mokslinis–praktinis seminaras buvo puiki proga pristatyti juos dominančią temą, pateikti įžvalgas bei būti įvertintiems.

Teisės aktualijos 2016“: Teisės katedra tradiciškai minėjo teisininkų dieną Lapkričio 23 d. pranešimus tema „Teisės aktualijos globalizacijos kontekste“ skaitė patyrę teisės ekspertai: Mykolo Romerio universiteto Viešosios teisės instituto lektorius, doktorantas Juozas Valčiukas ir advokatas dr. Laurynas Pakštaitis.

Mykolo Romerio universiteto Viešosios teisės instituto lektorius, doktorantas Juozas Valčiukas pranešimo metu papasakojo apie savo mokslinę disertaciją, kurioje tyrinėja Islamo teisę XXI a. kontekste. Šio pranešimo metu J. Valčiukas supažindino studentus su gyvenimo Jordanijoje patirtimi, papasakojo, kokios priežastys nulėmė disertacijos temos pasirinkimą ir atskleidė savo didįjį siekį – parašyti monografiją.

Teisės aktualijos 2016“: Teisės katedra tradiciškai minėjo teisininkų dieną Tuo tarpu teoretikas ir praktikas dr. Laurynas Pakštaitis studentams papasakojo apie savo kelią, pasirenkant advokato profesiją, taip pat apžvelgė šiuolaikinės teisės problematiką: atskleidė baudžiamųjų bylų procesą, supažindino su sprendimų priėmimo niuansais, pristatė realią įstatymų leidybos situaciją. Šio pranešimo metu teisės kontekste buvo paliestos šiuolaikinės problemos: „Brexit“, emigracija, pabėgėlių tematika, naujųjų technologijų grėsmės. Advokatas pranešimo metu būsimiesiems teisininkams palinkėjo, kad teisę matytų kaip teisingumo ir gėrio idėją. „Jūs jauni ir viskas – Jūsų rankose“, – taip optimistiškai savo pranešimą užbaigė dr. L. Pakštaitis.

Teisės aktualijos 2016“: Teisės katedra tradiciškai minėjo teisininkų dieną Teisės ekspertų pranešimų metu buvo galima jausti didžiulį studentų susidomėjimą. Teisės studijų programos antrakursės Solveiga Domeikytė ir Dovilė Bukauskaitė teigė, kad šie pranešimai jas labai įkvėpė. Solveigą sužavėjo puiki seminaro dalyvių retorika: „Esu skaičiusi, kad jei pranešėjas yra puikus retorikas, jam nereikia jokių pagalbinių priemonių. Šie pranešėjai tikrai sugebėjo pritraukti dėmesį ir įkvėpti pačiam daryti daugiau“, – teigė Solveiga.

Studentėms ypač patiko tai, jog pranešėjams puikiai pavyko teisės tematiką perteikti su humoro krisleliu: „Man tokie pranešimai atrodo įspūdingai“, – teigė Dovilė. „Šie pranešėjai pasakojo, ko jie pasiekė ir kaip jiems tai pavyko. Klausydamasi šios patirties ir pati pagalvojau, kad ir aš turėčiau siekti kažko daugiau “, – teigė Solveiga.

Teisės aktualijos 2016“: Teisės katedra tradiciškai minėjo teisininkų dieną

„Mane tai įkvėpė susimąstyti, kad tikrai nereikia užsidaryti. Reikia eiti dalyvauti, nebijoti kalbėti ir reikšti savo nuomonę. Pati esu smalsi ir anksčiau kažkodėl galvojau, jog tai yra blogai. Bet kuo toliau, tuo labiau suprantu, kad tai veda į naujus siekius. Atrodo, visa tai žinai, bet kartais tokie dalykai pasimiršta. Todėl tokios konferencijos atveria pasaulėžiūrą“, – seminaro įspūdžiais dalijosi Dovilė.

Konferencijos pabaigoje Teisės katedros vedėja Iveta Vitkutė-Zvezdinienė apibendrino, jog šiais metais organizuotas tarptautinis mokslinis–praktinis seminaras „Teisės aktualijos 2016“ išties pasiteisino ir padėkojo už tai pranešimus skaičiusiems dalyviams.

You may also like...