Tarptautiniams studentams pavasario semestras atneš daug naujų patirčių

Kauno kolegijos „Erasmus+“ studentų tinklo (ESN KK) mentoriai ir Tarptautinių ryšių skyrius džiugiai sutiko naują mainų studentų grupę. Šiemet sulaukėme studentų iš Baltarusijos, Graikijos, Ispanijos, Italijos, Kipro, Portugalijos, Prancūzijos, Serbijos, Turkijos ir Vokietijos.

Jiems semestras prasidėjo anksčiau nei įprasta – jau sausio 27-ąją. Ši diena pažymėjo įvadinės savaitės pradžią. Užsieniečiai turėjo progą pirmąkart susipažinti su kolegijos akademiniu miesteliu ir vienas kitu. Įvadinės savaitės programa buvo pilna komandos ryšių tvirtinimo žaidimų, neformalių paskaitų, ekskursijų. Studentai turėjo progą išmokti būtiniausias lietuvių kalbos frazes, susipažino su lietuviškomis tradicijoms ragaudami nacionalinius patiekalus, su gido pagalba pajuto ypatingą Kauno atmosferą. Vien Kaunu neapsiribota – studentai aplankė sostinę Vilnių, susipažino su Lietuvos istorija, architektūriniu paveldu. Savaitę užbaigė naudingi susitikimai su fakultetų atstovais, kurie studentams suteikė svarbiausią akademinę informaciją.

Vasario mėnuo užsieniečiams taip pat buvo kupinas renginių ir naujų patirčių. Prasidėjo paskaitos, studentai susipažino su dėstytojais, teko priprasti prie naujų mokymo metodų, auditorijų, aplinkos. Praktikantams teko išklaidžioti dar nematytų ligoninių ir įstaigų koridorius, susipažinti su praktikos vadovais. Po paskaitų ir darbų kultūrinis gyvenimas taip pat nebuvo pamirštas. Užsieniečiai dalyvavo tarptautinėje vakarienėje, kur galėjo susipažinti su kitų šalių kultūromis, ragauti tradicinius patiekalus. Vasario 20-ąją buvo paminėtas 10-asis ESN KK jubiliejus. Priešpaskutinį vasario savaitgalį studentai Rumšiškėse atšventė Užgavėnes – žaidė liaudies žaidimus, šoko, gaminosi kaukes, ragavo blynus.

Semestras užsienio studentams prasidėjo aktyviai, įvyko daug pokyčių tiek akademiniame, tiek kultūriniame, tiek asmeniame gyvenime. Džiugu, kad partnerinių institucijų studentai įsimintiną mainų studijų laikotarpį renkasi praleisti Kauno kolegijoje ir tarptautiškumas bei partnerystė yra toliau puoselėjami.

 

 

You may also like...