Tarptautinės veiklos sūkury gyvenanti dėstytoja: „Mano gyvenimo credo – I have to“

Interviu su Kauno kolegijos Kėdainių Jonušo Radvilos studijų centre dirbančia dėstytoja Ieva Brazauskaite-Zubavičiene.

Tarptautinės veiklos sūkury gyventi dėstytoja: „Mano gyvenimo credo – I have to“„Visai neseniai gavau pakvietimą būti „Erasmus+“ programos projektų vertinimo eksperte“, – pokalbio metu iš susijaudinimo nušvitusiomis akimis prisipažino Kauno kolegijos dėstytoja, tarptautinių projektų koordinatorė Ieva Brazauskaitė-Zubavičienė.

Man imponuoja Jūsų įvairiapusė veikla ir sugebėjimas visur suspėti. Kaip Jums tai pavyksta?

Sunkiai. Tačiau nuo pat mažų dienų esu labai organizuota. Man patinka vienu metu dirbti daug darbų. Tiesiog reikia labai gerai planuoti laiką.

Kaip atradote savo svajonių darbą?

Baigdama studijas Vytauto Didžiojo universitete sulaukiau skambučio iš Rimanto Guogo, tuometinio, Kėdainių Jonušo Radvilos studijų centro dekano. Gavau pasiūlymą dėstyti Kauno kolegijoje. Apsvarsčiusi privalumus ir trūkumus – sutikau. Man pasisekė, nes CV taip ir neteko siųsti (juokiasi). Jie mane atrado. Jaučiuosi dėkinga. Vėliau, bebaigiant Europos Sąjungos institucijų administravimo magistro laipsnio studijų programą, dekanas pasiūlė užimti ir projektų koordinatorės poziciją. Žinoma, sutikau, ir iki šiol niekada nesigailėjau.

Kuri veiklos sritis Jums labiau patinka: ar edukacinė veikla, ar koordinatorės pareigos?

Viduryje – dėstytoja Ieva Brazauskaitė-ZubavičienėVienareikšmiškai – tarptautinė veikla, projektai. Nesakau, kad dėstymas nepatinka, studentai man padeda išlikti jaunatviška, įpareigoja sekti naujoves, judėti į priekį profesinėje srityje. Teko dirbti ir su penkerių metų vaikais, ir su šešiasdešimtmečiais. Darbas su vaikais malonus, tačiau nejaučiu kalbos tobulėjimo. Tuo tarpu, projektų koordinavimo srityje ir „Erasmus“ mainų programose dirbu jau 10 metų. Darbas padėjo sukaupti didžiulį bagažą žinių, dažnai darbo reikalais tenka lankytis užsienyje.

Kodėl tokia veiklų įvairovė?

Man taip įaugę į kraują, negaliu užsiimti tik viena veikla. Tėvai taip auklėjo. Net studijuodama anglų filologiją kartu studijavau ir viešojo administravimo gretutinę specialybę. Ir dirbau.

Jums tenka komunikuoti su įvairiais žmonėmis. Kaip pavyksta užmegzti kontaktą?

Kalbant apie tarptautinę sritį, per organizuojamas konferencijas, pažintinius vizitus. Išsivysčiusiose šalyse dirba vyresni žmonės, besivystančiose – kontingentas jaunas. Užmegzti kontaktą pavyksta savaime – juk toks mano darbas. Kai pagauna įkvėpimas, labai mėgstu rašyti projektus, tačiau žinau, kad kontakto su žmonėmis nepakeis niekas.

Aplankėte daugybę šalių. Ar pavyktų išskirti vieną, palikusią didžiausią įspūdį?

Sunku išsirinkti, patinkančių šalių daug. Tačiau išskirčiau Portugaliją. Tai pirmoji šalis, į kurią vykau darbo reikalais. Portugalija – kitokia šalis, nei mes esame įpratę matyti. Olandijoje sužavėjo sistema. Žmonės reiklūs, tvarkingi, punktualūs. Belgija patiko savo tvarka, išsivystymo lygiu, transporto infrastruktūra.

Ką Jums suteikė kelionės, pasaulio pamatymas?

Visų pirma prasiplėtė akiratis. Tapau labiau pasitikinti, lengviau užmezgu kontaktus. Pasikeitė mano požiūris į daugelį dalykų. Daugumos žmonių gyvenimas teka viena vaga, o aš išmokau į įvykius žvelgti plačiau, pozityviau.

Kokie visgi Jūsų darbo minusai?

Ko gero, tai, kad, nuolat skubėdamas nebepastebi, koks gražus pasaulis, kaip keičiasi metų laikai. Kartais atrodo, kad gyvenimas praeina pro šalį. To net kažkiek gaila.

Sakoma, kad žmogus geriausiai jaučiasi, kai darbas kartu yra ir hobis. Kaip yra Jūsų atveju?

Be abejonių, man tai yra vienas dalykų, kai galima sakyti, kad darbas „veža“.

Kolegijoje dirbate jau 12 metų, todėl gerai pažįstate studentus. Ar, Jūsų nuomone, vyksta šios studijuojančiųjų pokyčiai? Jeigu taip, pamėginkite apibūdinti.

Nepasakyčiau. Studentas visada yra studentas. Žinoma, keičiasi kartos ir jaučiasi skirtumas tarp x bei y kartų. Tačiau mes turime ne mokyti juos gyventi, o mokytis gyventi su jais. Turime suprasti jus (kreipiasi į mane) labiau. Kitaip nebus. Mes privalome išmokti eiti koja kojon su technologijomis ir naująja karta.

Kaip manote, ar reikalingi kokie nors kardinalūs pokyčiai kolegijos gyvenime?

Sunku tiksliai atsakyti į tokį klausimą. Žinoma, norėtųsi pritraukti daugiau studentų, bet juk mes nepajėgūs pakeisti demografinės situacijos. Mūsų centro vadovė – man savotiškas autoritetas bei puikaus vadovo pavyzdys. O kai vadovas kompetentingas, tai ir kolegija gyvuoja.

Ne paslaptis, kad Jums tenka skaityti paskaitas ir užsienyje. Kokius matote esminius skirtumus tarp darbo su studentais užsienyje ir Lietuvoje?

Studentai visur yra studentai, todėl esminių skirtumų nėra. Gal tik užsienyje studentai kiek laisvesni.

Ar laikote save karjeros moterimi?

Viduryje – dėstytoja Ieva Brazauskaitė-ZubavičienėNe. Laikau save šeimos moterimi. Jeigu reikėtų rinktis, rinkčiausi šeimą.

Patarlė sako, kad ne vien duona žmogus gyvas. Kokie yra Jūsų laisvalaikio užsiėmimai?

Kadangi turiu be galo daug veiklų, laisvalaikio beveik nelieka. Anksčiau su vyru daug keliaudavom, tačiau kai gimė vaikai, laiko keliauti tiesiog nebeužtenka. Kita vertus, dirbdama projektinį darbą prisikeliauju, ir to visai užtenka.

Ar būdama taip užsiėmusi Jūs randate laiko šeimai?

Auginu du vaikus. Dažnai tenka dirbti viršvalandžius, tačiau stengiuosi nenuskriausti šeimos. Darbus planuoju taip, kad savaitgalis būtų laisvas. Intensyviai dirbu nuo pirmadienio iki penktadienio, o laisvadieniais su šeima stengiamės nelikti Kėdainiuose: važiuojame į Vilnių, aplankome Druskininkus, Palangą. Nebemokame sėdėti namie.

Kokiais savo asmenybės bruožais esate patenkinta ir ką norėtumėt pakeisti?

Apie save pasakyčiau, kad esu darbšti, organizuota, veikli. Mano credo: I have to (liet. privalau tai padaryti). Kartais būnu kategoriška, nors nemanau, kad tai geras bruožas. Kolegos sako, jog esu rami. Darbe nesu linkusi vadovauti, priešingai nei namuose.

Kokie Jūsų ateities planai, troškimai?

Turiu ambicijų, bet nesakysiu, nes dar neišsipildys (šypsosi).

Ačiū už pokalbį. Sėkmės.

You may also like...