Tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius’19“ – Menų akademijos dėstytojo kūryba 

Jubiliejinėje – dešimtojoje – tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius’19“, kurioje šiais metais dalyvavo 65 galerijos ir beveik 300 menininkų iš 20 pasaulio šalių: Austrijos, Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Baltarusijos, Ukrainos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Danijos ir kt., savo kūrybą tarptautinei auditorijai pristatė Menų akademijos lektorius, tapytojas Arvydas Martinaitis.

Mugėje menininkas atstovavo Irenos Mikuličiūtės dailės galeriją – studiją, kurios stende buvo eksponuojami naujausios A. Martinaičio paveikslų serijos „Raudonkepuraitė ir Co“ darbai. Tapytojui svarbu eksperimentuoti, nuo realybės pereiti prie abstrakcijos, o iš abstrakcijos vėl sugrįžti prie objekto – tam tikro mitinio personažo.

„Buvo kartą maža miela mergaitė, ir kas tik ją pamatydavo – pamildavo. Bet labiausiai mylėjo senelė ir nebeišmanė nė ko jai beduoti. Kartą padovanojo raudono aksomo kepuraitę. Kepuraitė taip gražiai tiko, jog mergaitė nieko kito daugiau nenorėjo nešioti. Tai ir vadino visi ją –Raudonkepuraite. Vaikystėje prisiskaitęs tokių XVII a. grožybių, viską saugai pasąmonėje. Nori nenori grįžti prie to jau XXI a. ir savaip bandai užfiksuoti tai dabartyje. Mitas tampa tikrove! Pažįstamoji tampa ja, pasakų personažas atgyja ir netgi vaikšto greta mūsų“, – sako A. Martinaitis.

Šiuolaikiniu menu, jo kontekstais ir procesais mugėje domėjosi Menų akademijos vadovė dr. Inga Valentinienė, Mados dizaino studijų programos koordinatorė Stella Justina Kasperavičienė bei lektorė Audronė Šakienė, Stiklo, keramikos, odos, tekstilės meno studijų programos lektorės Lolita Grabauskienė ir Birutė Sarapienė, Dizaino studijų programos lektorė Sigutė Bronickienė.

You may also like...