Tarptautinė savaitė Vadybos ir ekonomikos fakultete: dalyvavusiųjų įspūdžiai

IMG_2256Balandžio 3–7 dienomis Kauno kolegijoje vyko Tarptautinė savaitė „Going International“. Šios savaitės metu Vadybos ir ekonomikos fakultete vyko įvairūs seminarai bei renginiai, kuriuos vedė įvairių sričių specialistai, atvykę iš Kinijos, Ukrainos, Portugalijos, Latvijos, Serbijos, Vengrijos, Suomijos, Lenkijos ir Bulgarijos. Šiais metais Tarptautinės savaitės metu pagrindinis dėmesys sutelktas į ekoinovacijų kūrimą, naujų technologijų panaudojimą, verslumo bei socialinės partnerystėms temas, į kurias žvelgta iš regionų plėtros ir darnaus vystymosi perspektyvos.

Balandžio 5 d. Turizmo ir viešbučių vadybos studentai turėjo galimybę sudalyvauti dviejuose seminaruose, kuriuos vedė svečiai iš Latvijos ir Vengrijos. Seminarą „Tourism Employment Opportunities in Europe with Special Reference to Baltic Countries“ vedė prof. Agita Livina iš Latvijos. Seminaro metu vyko darbas komandose: studentai turėjo įvardinti po du pagrindinius įgūdžius, kurių reikia dirbant muziejuje, turizmo informacijos centre, nuotykių ir nacionaliniuose parkuose, restoranuose bei viešbučiuose. Taip pat būsimieji turizmo vadybininkai klausėsi lektorės iš Vengrijos Anitos Mandok paskaitos „Tourism skills for Successful Employability“. Seminaro metu A. Mandok supažindino studentus su Vengrijos mokymo sistema ir jos ypatumais, taip pat apžvelgė pagrindinius šiuolaikinio specialisto įgūdžius.

Be šių paskaitų Vadybos ir ekonomikos fakultete laukė ir daug kitų užsiėmimų. Studentai paskaitų metu domėjosi Portugalijos turizmo pasiūla, gilino žinias apie tarpkultūrinę komunikaciją, domėjosi kinų kultūra, verslo etiketu. Sporto vadybos studentai sėmėsi verslo idėjų ir susipažino su verslo galimybėmis Serbijoje, Buhalterinės apskaitos ir Finansų studentai domėjosi Ukrainos draudimo kompanijų sistema bei aukštųjų mokyklų marketingo lėšomis, tuo tarpu Verslo vadybos studentai turėjo galimybę pasisemti žinių apie suomių verslo kultūrą.

Tarptautinės savaitės metu Vadybos ir ekonomikos fakulteto užsienio partneriai aplankė imitacines bendroves ir domėjosi jų reikšme, bendravo su čia praktikas atliekančiais studentais ir aiškinosi bendrovėse besipraktikuojančių studentų atsakomybėmis. Taip pat į tarptautinių renginių programą šiemet buvo įtraukta balandžio 6 d. Kauno kolegijoje vykusi imitacinių bendrovių mugė „Kūrybiškumas – sėkmingo verslo variklis 2017“, kurioje savo prekes ir paslaugas pristatė 6 imitacinės bendrovės: „Talija“, „Turistlandija“, „Žiedūna“, „Raštmena“, „Skanaus“ ir „Maisto namai“. Iš viso mugėje dalyvavo 22 komandos, kurios varžėsi dėl įvairių nominacijų.

Be to, šiais metais jau trečiąjį kartą Kauno kolegijoje suorganizuota stovykla „Profesionalaus krepšininko ritmu“, kurios metu dėmesys skirtas ne tik treniruotėms, bet ir teorinėms žinioms. Paskutiniąją Tarptautinės savaitės renginių dieną krepšiniu besidomintys jaunuoliai turėjo galimybę pasiklausyti garbių svečių iš Serbijos, Danijos bei Lietuvos ir susipažinti su šių šalių jaunimo krepšinio ugdymo programų požiūrių skirtumais bei panašumais. Šią paskaitą stovyklos dalyviams vedė „FIBA Europe Coaching Certificate“ lektorius dr. Nenand Trunic iš Serbijos, Danijos krepšinio klubo „Vaerlose“ direktorius Jorgen de linde Lind bei Danijos krepšinio federacijos sporto direktorius Steen Guido.

Turizmo ir viešbučių vadybos antrakursė Greta Žymančiūtė džiaugiasi, kad Tarptautinės savaitės dienomis Kauno kolegijos studentai turėjo galimybę ne tik dalyvauti įvairiuose renginiuose, bet ir, – svarbiausia, – pasisemti tarptautinės patirties. „Klausydami seminarų anglų kalba galėjome gilinti savo anglų kalbos žinias bei plėsti profesinį žodyną, kuris neabejotinai bus reikalingas mums, kaip būsimiems specialistams. Be to, labai džiaugiamės visų komandų pasirodymu imitacinių bendrovių mugėje – pirmą kartą dalyvaujančioms komandoms tai buvo įdomi ir labai naudinga patirtis“, – susižavėjimo neslėpė IB „Talija“ marketingo skyriaus vadybininkė, TV5/2 gr. studentė G. Žymančiūtė.

Renginių fotoakimirkos

You may also like...