Sveikos gyvensenos ir sporto entuziastams – daugiafunkcė salė

Sveikos gyvensenos ir sporto entuziastams – daugiafunkcė salė. Vyksta naujinimo darbai. Andriaus Fioklino fotografijaVasarą vyksta Kauno kolegijos vidaus erdvių pokyčiai – naujinamos auditorijos, laboratorijos, studentų bendrabučiai. Vienas didžiausių rudenį institucijos bendruomenę pasitiksiančių projektų susijęs su sveikatinimu ir sportu – Kauno kolegijos akademiniame miestelyje, Pramonės pr. 22 esančiame pastate, įrenginėjama daugiafunkcė salė ir jos prieigos.

Salėje – itin platus sporto veiklų pasirinkimas

Neseniai atsidariusios Kūno dizaino studijos draugiją papildys Daugiafunkcė salė. Jos erdvė skirstoma į zonas pagal šiandien jaunimui patrauklius sporto užsiėmimas:

  • CrossFit zona skirta jėgos ir ištvermės sporto užsiėmimams. Treniruočių metu šioje zonoje bus atliekami stūmimo, traukimo, tūpimo, kėlimo, bėgimo, irklavimo judesiai, taip pat kardio, svorių kilnojimo, gimnastikos, jėgos pratimai.
  • Atvira erdvė su veidrodžių siena – ideali vieta grupinio sporto veikloms: galima organizuoti aerobikos, jogos, pilateso užsiėmimus, taip pat modernius šokius – gatvės šokius, hiphopą, zumbą ir kitus. Į šią erdvę puikiai integruosis ir kultūros veiklos – vyks Kauno kolegijos Dramos studijos bei tautinių šokių kolektyvo „KauKas“ repeticijos.
  • Sveikos gyvensenos ir sporto  entuziastams – daugiafunkcė salė. Laipiojimo sienelė. Andriaus Fioklino fotografijaLaipiojimo zona – tai rekreacinė aktyvaus laisvalaikio forma, kupina naujų potyrių, džiaugsmo, judėjimo. Lipant sienele bus galima stiprinti tiek savo fizinį pasirengimą, tiek psichologiją susitinkant „akis į akį“ su viena iš didžiausių žmonijos baimių – aukščiu.

Į kolegijos daugiafunkcę salę, užimančią 338 kvadratinius metrus, jau pakeliui sporto užsiėmimų inventorius. Salėje bus galima savo ištvermę ir vikrumą lavinti naudojant bokso kriaušes, jėgos maišus, giras, medicininius kamuolius, šokdynes, kovos ir kopimo virves, gimnastikos žiedus, vikrumo kopetėles, TRX funkcinius diržus ir kitus įrankius.

Idėjas realizuoja studentai ir dėstytojai

Sveikos gyvensenos ir sporto  entuziastams – daugiafunkcė salė. Studentai įsijungia į sporto erdvių formavino procesą. Andriaus Fioklino fotografija„Džiaugiuosi, jog daugiafunkcės salės poreikius nusakė ir interjerą kurti padeda pati bendruomenė“, – informuoja Kauno kolegijos direktoriaus pavaduotojas plėtrai ir infrastruktūrai Paulius Baltrušaitis.

Sveikos gyvensenos ir sporto  entuziastams – daugiafunkcė salė. Džemp boksai. Andriaus Fioklino fotografijaTechnologijų ir kraštotvarkos fakulteto Pramoninių technologijų ir dizaino katedros vedėja, lektorė dr. Inga Valentinienė pateikė daugiafunkcės sporto salės interjero dizaino idėjas – įrangos ir patalpos formas, medžiagų struktūrą, kolorito dermę. Lektorius Linas Heningas kartu su Baldų ir medienos dirbinių gamybos bei Interjero ir baldų projektavimo studijų programų studentais sukonstravo treniruočių sienelę – laipiojimo ir kištukinę, taip pat ištvermei skatinti skirtus džemp boksus.

Akademinio miestelio sporto erdvės atviros ir miestiečiams

Kauno kolegijos akademiniame miestelyje 2014 m. moderniai rekonstruotas lauko sporto aikštynas. „Sporto mėgėjai universalioje aikštelėje turi galimybę žaisti futbolą, krepšinį, taip pat įrengta paplūdimio tinklinio aikštelė, lauko gimnastikos įrenginiai“, – pasakoja Kauno kolegijos sporto veiklos vadovas dr. Andrius Brusokas. Šią vasarą planuojama atnaujinti ir sporto aikštyno bėgimo takelio dangą, tolimesni planai – aikštyno erdvę papildyti kliūčių ruožu, pasiūlyti orientacinio sporto, šaudymo šakas.

Kauno kolegijos akademinio miestelio lauko aikštynas. Valentino Skopičiaus fotografija

Šalia sporto aikštyno visai netoliese įsikūrę Kauno kolegijos ir kitų aukštųjų mokyklų studentų bendrabučiai, tad ši sporto erdvė puikiai papildo studentų laisvalaikio veiklas. Aikštynas atviras miestiečiams, į jį mielai užsuka ir aplinkui gyvenantys Dainavos mikrorajono gyventojai. Jau tampa tradicija į svečius įsileisti įvairių sporto sričių mėgėjus ir Kauno kolegijos akademinio miestelio sporto aikštynas. Andriaus Fioklino fotografijaprofesionalus, rengiančius konkursus, čempionatus – aikštyne jau antrą kartą šurmuliavo gatvės gimnastikos entuziastai iš Lietuvos bei kaimyninės Latvijos.

„Stengiamės, kad Kauno kolegijos akademinio miestelio vidaus ir lauko erdvių sporto kompleksas mūsų studentams, darbuotojams bei visuomenei sudarytų puikias sąlygas skatinti sveiką gyvenseną, stiprinti fizinį pasirengimą, siekti sporto laimėjimų respublikiniu ir tarptautiniu mastu, rengtis savanoriškai krašto gynybai“, – apibendrina Kauno kolegijos direktoriaus pavaduotojas komunikacijai Antanas Vaidelys.

You may also like...