Sveikatinimo diena žmonių, sergančių artritu, bendrijoje

Jau ne vienerius metus Kauno kolegijos Reabilitacijos katedra bendradarbiauja su Kauno žmonių, sergančių artritu, bendrija. Lapkričio 13 dieną įvyko, kone tradicine tapusi, Reabilitacijos katedros dėstytojų bei studentų organizuojama „Sveikatinimo diena žmonių, sergančių artritu, bendrijoje“.

Šio renginio metu ergoterapijos studijų programos 3 kurso studentės bendrijos nariams pristatė linksmą sąnarių mankštą, integruotą į kasdienę veiklą, bei pateikė paruoštus informacinius lankstinukus apie tai, kaip reikėtų atlikti viršutinių galūnių mankštą, apie sąnarių apsaugos principus bei technines pagalbos priemones sergant sąnarių ligomis. Taip pat norintieji galėjo pasikonsultuoti apie taisyklingą kasdienės veiklos atlikimą.

Kineziterapijos studijų programos 3 kurso studentai bendrijos nariams pasiūlė sudalyvauti įvairiose sveikatinimo stotelėse, kuriose iš anksto buvo paruoštos veiklos. Renginio dalyviai galėjo dalyvauti mankštoje su mažais kamuoliukais arba elastinėmis gumomis, smiginio rungtyje, didelio kamuolio metimo į lanką rungtyje, išbandyti pusiausvyros testus bei paminti dviračio pedalus su pagalba, individualiai buvo atliekama išsami kūno masės ir sudėties analizė su TANITA aparatu, spirometaris nustatomas plaučių amžius, mokoma savimasažo elementų. Studentai atliko sąnarių mobilizacijas.

Organizuotos veiklos ir studentų bei dėstytojų konsultacijos sulaukė didelio bendrijos narių susidomėjimo. Jiems buvo įdomu išbandyti kiekvieną veiklą, pabendrauti, pasidalinti savo patirtimi. Bendrijos pirmininkė Aldona Joana Palionienė renginio pabaigoje nuoširdžiai dėkojo Kauno kolegijos atstovams už draugystę ir bendradarbiavimą.

You may also like...