Svečiuose pas moksleivius: laimingas, sėkmingas ir dar su diplomu – misija įmanoma?

Dauguma abiturientų šiuo metu stovi vienoje iš daugelio gyvenimo sankryžų. Kur stoti? Kaip teisingai pasirinkti? Koks gyvenimo kelias ar profesija garantuos sėkmę ateityje? Deja, nėra receptų, kurie tiktų visiems, o tuo labiau kurie garantuotų sėkmę ir laimę ateityje. Kauno kolegijos Vadybos ir ekonomikos fakulteto lektorės Smiltės Juraitės paskaita Panevėžio „Minties“ gimnazijoje taip ir vadinosi „Laimingas, sėkmingas ir dar su diplomu – misija įmanoma?“

Svečiuose pas moksleivius: laimingas, sėkmingas ir dar su diplomu – misija įmanoma?Svečiuodamasi Panevėžyje lektorė daug kalbėjo apie tai, kas, jos manymu, suteikia daugiausiai šansų išlikti savimi ir būti laimingu, o taip pat būti sėkmingu konkurencinėje kovoje. „Pirmiausias ir svarbiausias įgūdis – gebėjimas greitai mokytis, antras – gebėjimas bendrauti ir bendradarbiauti, o galiausiai – sugebėjimas palaikyti aukštą energijos lygmenį ir puikią sveikatą“, – savo įžvalgomis dalijosi lektorė.Svečiuose pas moksleivius: laimingas, sėkmingas ir dar su diplomu – misija įmanoma?

 

S. Juraitė moksleiviams nestokojo nuoširdžių patarimų, pavyzdžiui, jog darant sprendimus, o ypač susijusius su studijų pasirinkimu, reikėtų pradėti nuo atviro klausimo: „Ko aš noriu?“. Lektorė patarė, jog „padirbėjus su savimi, paanalizavus savo pomėgius, domėjimosi sritis ir sugebėjus atvirai atsakyti į klausimą, ko iš tiesų noriu, atsiribojus nuo tų, kurie vaikosi madų, kurie stoja bet kur arba aklai pildo savo tėvų neišsipildžiusias svajones, daug šansų, kad pavyks pasirinkti tai, kas padės siekti išsikeltų tikslų ir mėgautis ne tik jau pasiektais tikslais, bet ir pačiu siekimo procesu“. Na, o paskaitos pabaigoje skirstytis nepanorusius moksleivius S. Juraitė pakvietė pokalbį pratęsti jau tada, kai jie taps Kauno kolegijos studentais.

You may also like...