Svečiuose pas mažuosius: sveikatos ugdymo edukacinė pamokėlė pradinukams

Paskaita pradinukams

Šiandien vis dažniau kalbame apie sveikatą, jos stiprinimą, sveikatos problemas bei sveiko gyvenimo būdo nuostatų formavimo(si) svarbą vaikystėje, paauglystėje ir jaunystėje.

Lapkričio 21 d. vyko edukacinė pamokėlė Paparčio pradinėje mokykloje tema “Aplinka ir sveikata“. Dėstytojos Albinos Vaičiulevičienės vadovaujamos Biomedicinos diagnostikos III kurso studentės: Brigita Čeberėkaitė, Jolanta Mačienė, Ieva Dumšytė parengė ir paskaitė paskaitą 3- 4 klasių mokiniams apie nematomus gyvus organizmus (bakterijas ir virusus, grybus), kurie gyvena ore ant aplinkos objektų ir nešvarių rankų.

Rudenį dažniausiai plinta viršutinių kvėpavimo takų ligos. Ligų sukėlėjai čiaudint, kosint, kalbant išplinta patalpų ore, todėl pertraukų metu labai svarbu vėdinti klases. Studentės priminė moksleiviams, kad pademonstruoti “blogiukai”, kurie skraido nematomi ore nusėda ant aplinkos objektų, rankų. Būsimieji medikai – Ernestas Straigis ir Gabrielė Andrijauskaitė – pademonstravo, kaip tiriamas oras dėl mikrobinės taršos ir paėmė oro mėginius klasėse per pamokas bei po pertraukos, kai buvo išvėdintos klasės. Mokytojos ir moksleiviai nekantriai lauks tyrimo rezultatų norėdami sužinoti – kas gyvena klasės ore?

Pradinukai buvo mokomi, kaip taisyklingai plauti rankas ir jiems buvo priminta, kiek yra svarbi rankų švara žmogaus sveikatai.

Tęsiant jau trečius metus trunkantį bendradarbiavimą su Paparčio pradine mokykla, mokytojos ir moksleiviai buvo pakviesti apsilankyti mikrobiologijos laboratorijoje ir per mikroskopą pamatyti, kaip atrodo mikrobai “blogiukai” juos padidinus 1000 kartų.

You may also like...