Susitikimas su sporto vadybos profesionalu: į aikšteles braunasi 3×3 krepšinis

Susitikimas su sporto vadybos profesionalu Martynu RačkauskuVasario 25 dieną Kauno kolegijoje Vadybos ir ekonomikos fakulteto Sporto vadybos katedros iniciatyva lankėsi Lietuvos moksleivių krepšinio lygos direktorius, sporto vadybos profesionalas Martynas Račkauskas, kuris Kauno kolegijos studentams pristatė Lietuvoje populiarėjantį 3×3 krepšinį ir jo plėtros tendencijas pasaulyje.

Daugiau kaip 10 metų krepšinio labui besidarbuojantis M. Račkauskas per savo karjerą dirbo Lietuvos krepšinio federacijoje (LKF), Šiaulių krepšinio akademijoje „Saulė“, A. Sabonio krepšinio centre. M. Račkauskas – vienas iš profesionalų, organizavusių 2011 metų Europos vyrų krepšinio čempionatą, 2012 metų Europos šešiolikmečių ir aštuoniolikmečių pirmenybes, septyniolikmečių pasaulio čempionatą ir 2013 metų devyniolikmečių merginų pasaulio čempionatą. 2008 metais Kūno kultūros ir sporto departamento jis buvo įvertintas „Už nuopelnus Lietuvos sportui“.

Susitikimas su sporto vadybos profesionalu Martynu RačkauskuDiskusijoje su studentais, į kurią susirinko per 50 besidominčiųjų krepšinio situacija Lietuvoje, M. Račkauskas pristatė kelią, kuri teko nueiti vystant 3×3 krepšinį Lietuvoje. Lektorius susitikime išaiškino įprasto ir 3×3 krepšinio taisykles, trijulių krepšinio organizavimo ypatumus, išsamiai aptarė šios sporto šakos varžybų organizavimo ir dalyvavimo klausimus. M. Račkauskas studentams nepagailėjo patarimų, kokią programinę įrangą naudoti rezultatų skaičiavimui ir kur ieškoti naudingos informacijos, susijusios su 3×3 krepšiniu.

Susitikimas su sporto vadybos profesionalu Martynu RačkauskuLietuvaičiams populiarėjantis 3×3 krepšinis nešykšti pergalių – 2014 metais Kinijoje vykusiose II jaunimo olimpinėse žaidynėse Lietuvos jaunimo krepšinio 3×3 rinktinė sugebėjo išplėšti auksą. Neseniai surengtuose Lietuvos sporto apdovanojimuose, kuriuos organizavo Kūno kultūros ir sporto departamentas (KKSD), Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) kartu su Lietuvos sporto žurnalistų federacija(LSŽF), Lietuvos vaikinų krepšinio 3×3 rinktinė apdovanota „Metų pergalės“ nominacija.

Susitikimas su sporto vadybos profesionalu Martynu RačkauskuKaip teigiama žiniasklaidoje, krepšinio atmaina, įprasta po pamokų kiemuose kamuolį bumbsintiems vaikams, tarptautiniu mastu debiutavo vos prieš ketverius metus – būtent inauguracinėse jaunimo olimpinėse žaidynėse Singapūre. Tarptautinei krepšinio federacijai (FIBA) nusprendus investuoti į gatvės krepšinį ir pamėginti ilgainiui paversti jį olimpine sporto šaka, pirmas pasaulio čempionatas surengtas 2012 metais.

Anot Sporto vadybos katedros vedėjo Andriaus Brusoko, katedra veikiausiai ir ateityje ketina tęsti tradiciją į akademinį gyvenimą įtraukti sporto profesionalus, kurie perduotų studenrtams ir visiems besidomintiems vertingą praktinę patirtį.

You may also like...