Suprantamai perteikti žinias vaikams – nelengvas, bet įdomus iššūkis studentams

Gegužės 4-5 dienomis Kauno kolegijos Humanitarinių studijų centro Kultūrinės veiklos organizavimo studijų programos III kurso ištęstinių studijų keturios studentės Odeta Valinčiūtė, Karolina Liutkevičiūtė, Inga Baumanaitė, Dovilė Stankevičiūtė Marijampolės savivaldybės Patašinės kaimo vaikų dienos centre vykdė projektą „Sveikos gyvensenos skatinimas“.

http://hsc.kaunokolegija.lt/wp-content/uploads/2014/05/18555919_1758834294161027_4670945634536696978_n.jpgProjekte dalyvavo 15 tą dienos centrą lankančių 7-12 metų pradinių klasių mokinių. Jo metu vaikai mokėsi apie daržovių ir vaisių naudą organizmui, įgavo patirties sodininkystės srityje – mokėsi pasėti, paruošti tinkamas sąlygas augalui, prižiūrėti jį, laistyti. Profesionalaus sportininko pagalba buvo formuojami vaikų mitybos, sportavimo ir mankštinimosi įgūdžiai. Projekte buvo skatinamas vaikų bendradarbiavimas ir kultūringa konkurencija tarpusavyje. Tuo tikslu vaikai buvo mokomi dirbti grupelėse, atliko įvairias užduotis, susijusias su sveika gyvensena, žaidė žaidimus, mokėsi gaminti salotas. Projekto pabaigoje studentės, norėdamos palikti atsiminimą apie šį projektą, kartu su vaikais šio dienos centro kieme pasodino tris vaiskrūmius, hibridinį agrastą (be spyglių), raudoną serbentą ir baltą hibridinį serbentą.

Studentės džiaugėsi susipažinusios su vaikais, stengėsi visas veiklas pravesti taip,  kad vaikai gautų ne tik teorinių žinių, bet ir  praktinių įgūdžių, o abipusis bendravimas paliko nepakartojamus įspūdžius visiems. Atsižvelgiant į vaikų amžių, studentes nustebino jų žingeidumas ir gebėjimas greitai mokytis, nes projekto pabaigoje vaikai jau puikiai žinojo, kaip teisingai atlikti mankštą, galėjo pasakyti įvairių daržovių bei vaisių naudą organizmui, išmoko pasiruošti salotas.

Šis projektas buvo naudingas ir pačioms studentėms – studijuodamos Sociokultūrinės veiklos bendruomenėje organizavimo dalyką jos įgijo žinių apie sociokultūrinę, projektinę veiklą ir mokėsi teorines žinias pritaikyti praktiškai, padedant dėstytojui N. Leikui.

Nuoširdžią padėką reiškiame mūsų rėmėjams, kurie prisidėjo prie šio projekto įgyvendinimo: UAB „Vindeks“ Direktoriui Simonui Rutkauskui, kuris padovanojo plastikinių lovelių; UAB ,,Agrofirma“ SĖKLOS Direktoriui Ramūnui Ažukui, kuris projektui davė net 25 vnt. įvairių sėklų pakelius ir 6 maišus žemių substrato; „Babtų medelynas“ vadovams Danutei ir Vytautui Manarkams – už vaiskrūmius. Taip pat DĖKOJAME Europos fitneso vicečempionui Linui Petraičiui, kuris pasakojo vaikams apie sveiką mitybą, sporto ir maisto sąsają, kuris mokė vaikus, kaip taisyklingai atlikti mankštą kiekvieną dieną. O LABIAUSIAI ESAME DĖKINGOS – Marijampolės savivaldybės Patašinės kaimo vaikų dienos centro vadovui ir darbuotojams, jog leido įgyvendinti šį sociokultūrinės veiklos projektą.

You may also like...