Suorganizuota antroji saviraiškos ir sveiko judesio dienos stovykla

parkinsonas3

Balandžio 29 dieną Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Reabilitacijos katedros dėstytojai kartu su gausiu kineziterapijos studijų programos studentų būriu organizavo „Saviraiškos ir sveiko judesio stovyklą“, skirtą asmenims, sergantiems Parkinsono liga. Šį pavasarį tokio pobūdžio renginys surengtas jau antrą kartą. Saviraiškos ir sveiko judesio stovykla surengta Kauno kolegijos aktyvaus judesio studijoje (Pramonės pr. 22, Kaunas).

Dėstytoja Laura Rutkauskienė skaitė paskaitą apie galvos smegenų veikimo principus, kurie padeda sveikti. Paskaitoje stovyklos dalyviams pasakota apie tai, kaip suderinus kairiojo ir dešiniojo galvos smegenų pusrutulių darbą, galima atsakyti sau į visus rūpimus klausimus ar išspręsti savarankiškai kiekvieną problemą. Dėstytoja supažindino, kaip galima greitai išmoki adaptuotis įvairiose situacijose, mažinti patiriamo streso lygį ar jo išvengti. Stovyklos dalyviams teiktos individualios konsultacijos ir mokoma atlikti specialius pratimus raumenų įtampai mažinti, miego kokybei pagerinti.

20170501_221510parkinsonas

Stovyklos metu dalyviai buvo supažindinti su teorine šiaurietiško ėjimo dalimi. Dėstytoja Ligita Simonaitienė pasakojo apie ėjimo naudą visoms organizmo sistemoms. Šiaurietiškas ėjimas, kaip fizinio aktyvumo forma, naudinga nervų ir imuninei sistemai, gerina medžiagų apykaitą, didina deguonies pasisavinimą, naudingas širdies ir kraujagyslių sistemai, stiprina viršutinės kūno dalies raumenis.

Prieš pradedant įvairaus pobūdžio ir intensyvumo fizinę veiklą, Parkinsono liga sergantiems asmenims buvo atliktas išsamus fizinės sveikatos vertinimas: dalyviams nustatyta raumenų jėga, statinė ir dinaminė pusiausvyra, širdies susitraukimo dažnis, deguonies įsisotinimas kraujyje, arterinis kraujo spaudimas. Naudojant modernų kūno sudėties analizatorių buvo vertinamas kaulų, kūno riebalų, vandens ir raumenų masės kiekis ir kt. parametrai.

Antro kurso kineziterapijos studijų programos studentė Martyna Beinarytė mokė dalyvius šokio žingsnelių. Pailsėję Parkisnono liga sergantys dalyviai mokėsi, kaip teisingai atlikti pratimus su šiaurietiško ėjimo lazdomis bei konkrečiai išbandė šiaurietišką ėjimą lazdomis. Šiuos viršutinės ir apatinės kūno dalies raumenų stiprinimo pratimus mokė atlikti kineziterapijos studijų programos studentai Martynas Kaselis, Paulius Rakauskas.

Baigiantis dienos stovyklai, buvo rodomos treniruočių nuotraukos bei aktyviausiems dalyviams, kurie lankė visus mėnesio stovyklos užsiėmimus, buvo įteikti „Sportiškiausio dalyvio“ pažymėjimai. Mėnesį trukusių užsiėmimų metu, kurie vyko Medicinos fakulteto Reabilitacijos katedroje, buvo taikomas ilgesnio maršruto šiaurietiškas ėjimas, masažai, treniruokliai ir kt.

„Saviraiškos ir sveiko judesio“ stovyklas organizavo ir įgyvendino gausus Kauno kolegijos dėstytojų būrys: Edgaras Lapinskas, Laura Rutkauskienė, Milda Gintilienė, Vaida Šidlauskaitė, Laura Baumann, Ligita Simonaitienė, dr. Andrius Brusokas, dr. Viktorija Piščalkienė.

Parengė projekto vadovė slaugos katedros doc. dr. Viktorija Piščalkienė

You may also like...