Studentų sociokultūrinis projektas „Teatras ir aš“ ikimokyklinio amžiaus vaikams

Kauno kolegijos Verslo fakulteto Kultūros ir laisvalaikio vadybos studijų programos II kurso studentai Kauno „Žuvinto“ ikimokyklinio ugdymo įstaigoje balandžio mėnesį vykdė sociokultūrinį projektą „Teatras ir aš“. Projekto tikslas – edukacinių, pažintinių, kūrybinių dirbtuvių metu lavinti vaikų kūrybiškumą per vaidybą, supažindinti su meninėmis priemonėmis ir lėlių teatro elementais. Projekte dalyvavo Kauno „Žuvinto” 5–6 metų amžiaus ikimokyklinio ugdymo įstaigos grupė, kurią sudaro 16 vaikų.

Veiklas studentai pradėjo nuo pažinties su mažaisiais. Vėliau vaikai, studentų padedami, analizavo pasaką „Pasaulio valdovas ir varlė” ir mokėsi dainų būsimam spektakliui. Kūrybinių dirbtuvių metu vaikams buvo suteikta laisvė išlaisvinti kūrybiškumą, gaminant lėles ir dekoracijas. Pasigaminus reikiamas priemones vaidinimui, prasidėjo vaikų repeticijos. Projekto pabaigoje vaikai ir studentai parodė vaidinimą kitoms ugdymo įstaigos vaikų grupėms.

Studentai džiaugiasi susipažinę su vaikais, šiltu tarpusavio bendravimu ir įgyta nauja patirtimi. Visas veiklas stengtasi įgyvendinti taip, kad mažieji ugdytų darbo komandose gebėjimus. Šis projektas buvo naudingas ir patiems studentams – įgytos žinios apie sociokultūrinę projektinę veiklą ir teorinės žinios sėkmingai pritaikytos praktikoje.

You may also like...