Studentų pažintis su Lietuvos didžiosios kunigaikštystės valdovais

Š. m. spalio 16 d., antradienį, saulėtas rudens rytas prasidėjo Medicinos fakulteto akademinių grupių seniūnų ir studentų atstovybės narių ekskursija į Vilnių. Šiųmetė seniūnų išvyka buvo skirta Lietuvos šimtmečiui paminėti, o jos tikslas – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai.

 

Gausus studentų būrys atvyko į Vilniaus Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) valdovų rūmus, kuriuose jų laukė ekskursijos gidai, pasirengę pristatyti LDK istoriją, archeologiją, architektūrą bei Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos stilistinę raidą vėlyvosios Gotikos, Renesanso ir ankstyvojo Baroko epochose bei rūmų gyvenimo aplinką, patalpų istorinę paskirtį.

Daugelis ekskursijos dalyvių buvo nustebę, kad Vilniuje buvo net trys pilys, tačiau iki šių dienų prisimename tik Gedimino pilį, kurią pastatė LDK kunigaikštis Vytautas Didysis. Visi studentai ir administracijos darbuotojai liko sužavėti muziejuje pristatomų eksponatų gausa bei unikalumu, reprezentuojančių Lietuvą XV a. kaip sparčiai besivystančią šalį.

Tęsdami pažintį su Lietuvos sostine studentai aplankė senamiestį, Gedimino pilį ir Bernardinų sodą. Medicinos fakulteto atstovybės nariai, seniūnai dėkojo ir džiaugėsi puikia Medicinos fakulteto tradicija, skirta kasmetinėms edukacinėms-kultūrinems išvykoms.

You may also like...