Studentų pažintis su hipoterapija

Sausiui įpusėjus Medicinos fakulteto Reabilitacijos katedros studentų klubas ir dėstytojai lankėsi Šiaulių universiteto Sveikatinimo, hipoterapijos ir sporto centre. Šio centro veiklos tikslas – teikti aukšto lygio paslaugas, vykdyti taikomuosius tyrimus, eksperimentinės plėtros darbus sveikatinimo, hipoterapijos, fizinės ir funkcinės diagnostikos srityse.

Hipoterapija – gydymas naudojant arklius. Arklys ir jo judesiai atveria žmogui naujų judėjimo ir suvokimo galimybių, todėl hipoterapija tinkama daugybei sutrikimų ir ligų gydyti – nuo judėjimo iki psichikos sutrikimų. Terapijos tikslas – pagerinti žmogaus laikyseną, pusiausvyrą, judėjimo funkcijas, kvėpavimą, kalbos ir kitus kasdieninius gyvenimo įgūdžius. Paciento funkcijų gerėjimą parodo jo adaptuotas atsakas į arklio judesius. Arklys suteikia žmogaus eisenos įspūdį, sumažina judesių ribotumą, funkcinius raumenų asimetrinius pakitimus bei sukelia pozityvius jausmus. Hipoterapija taikoma esant šioms indikacijoms: cerebrinis paralyžius, raumenų distrofija, sulėtėjęs vystymasis, dauno sindromas, sensorikos sutrikimai, smegenų traumos, reumatoidinis artritas ir kt. Gydymu šią veiklą galima įvardinti tik tada, jei tuo užsiima specialistai (kineziterapeutai, ergoterapeutai, logoterapeutai, psichoterapeutai).

Paskaitos metu studentai ir dėstytojai ne tik turėjo galimybę išgirsti teorijos apie hipoterapiją, tačiau kartu pamatė, kaip tai yra taikoma jauniausiesiems klientams bei išbandyti patys. Jojimo ant arklio metu reikia atlikti įvairius pratimus tam, kad būtų lavinama pusiausvyra, dubens kontrolė ir koordinacija. Taigi sausio 12 d. studentų praleista ne tik besigrožint Lietuvos vaizdais, bet ir atrandant naujų bei naudingų žinių.

You may also like...