Studento-tyrėjo rezultatų sklaida kasmetinėje Respublikinėje konferencijoje

Medicinos fakultetas jau 36-ąjį kartą suorganizavo jaunųjų tyrėjų rezultatų sklaidos konferenciją „Mokslo ir studijų vienovė 2019“. Respublikinėje konferencijoje dalyvavo studentai iš Kauno kolegijos, Klaipėdos valstybinės kolegijos ir Lietuvos sporto universiteto. Studentų konferencija subūrė 57 pranešėjus, kurie skirtingose sekcijose pristatė 52 pranešimus. Plenarinėje renginio dalyje studentus, dėstytojus ir svečius sveikino Medicinos fakulteto dekanas, gydytojas Julius Dovydaitis. Jis džiaugėsi studentų ir jų vadovų indėliu plėtojant mokslo taikomąją veiklą.

Pirmąjį pranešimą plenarinėje konferencijos dalyje pristatė sporto pedagogas, projekto „Sveikatos kalvė“ vadovas Vytis Zabulėnas. Konferencijos dalyviai išgirdo pranešimą, tema „Senovės lietuvių sveikatos samprata ir dabartis“. „Sveikatos kalvės“ įkūrėjas klausytojus sugrąžino prisiminimais į senovės lietuvių pasakas, posakius, naudojamus epitetus, apibūdinančius sveiką žmogų ir sveikatą. Pasak Vyčio Zabulėno, sveikas žmogus yra stiprus ir išmintingas.

Po plenarinės konferencijos dalies dalyviai skubėjo į 8 sekcijas, suskirstytas pagal tyrėjų analizuojamas sitis: „Studentų žinios, nuomonė bei jų sveikata“, „Sveikatos priežiūros specialistų veikla“, „Sveikatos priežiūros paslaugų efektyvumas“, „Sveikatai reikšmingi veiksniai ir jų tyrimai“, „Gyventojų sveikatos raštingumas“, „Aplinka, mityba ir sveikata“, „Pažangūs metodai ir technologijos biomedicinoje“, „Fizinė, emocinė ir socialinė sveikata“.

Tyrėjai klausytojus supažindino su sveikatos priežiūros specialistų informuotumu bei jų veiklos aktualijomis Lietuvoje ir užsienyje. Taip pat studentai išreiškė nuomonę apie dalyvavimą tarptautiniuose projektuose jų profesijos identiteto vertinimu, gyventojams teikiamų paslaugų prieinamumu. Klausytojai sužinojo apie mobiliųjų telefonų ekranų mikrobinę taršą, kremo su bičių vašku poveikį odai, mitybos įpročių įtaką cholesterolio kiekiui, veiksnius, lemiančius vaistinių preparatų pasirinkimą. Būsimieji kineziterapeutai pristatė tyrimų rezultatus apie skirtingų prietaisų, treniruoklių pritaikymo galimybes, jų efektyvumą reabilitacijos procese. Sekcijoje „Aplinka, mityba ir sveikata“ sužinota apie moliūgų sėklų antioksidacinį poveikį, vaisių antimikrobines savybes, sveiko maisto pasirinkimo galimybes. Būsimi medikai tyrinėjo ir gyventojų sveikatos raštingumą, vertindami moterų nuomonę apie retinolio poveikį odai, jų nuomonę apie vaistų vartojimą, moterų nuomonę apie kosmetikos priemones ir procedūras.

Konferencijos pabaigoje sekcijų moderatoriai apibendrindami pranešimus teigė, kad studentų atlikti taikomieji tyrimai yra įdomūs, aktualūs, reikšmingi bei išsiskiria savo tiriamųjų grupių įvairove. Konferencija buvo vainikuota pranešėjų ir jų tiriamųjų darbų vadovų apdovanojimais.

You may also like...