Studentės mokė vaikus burnos higienos normų

Studentai mokė vaikus burnos higienos normųKovo 20 dieną buvo minima Pasaulinė burnos sveikatos diena. Šią progą paminėti nusprendė Kauno kolegijos Medicinos fakulteto dėstytojos Kristina Paužienė ir Aušra Kepenė kartu su savo studentėmis. Kovo 21 dieną į Kauno kolegiją pakviesti Kauno Tado Ivanausko progimnazijos penktokai sėmėsi svarbių žinių apie asmeninę burnos higieną.

Kauno kolegijos Medicinos fakulteto studentės, antrakursės burnos higienistės, pasakojo vaikams apie tai, kaip atsiranda dantų ligos, ko reikėtų vengti, kaip taisyklingai valytis dantis, kokią prevenciją taikyti, kad problemų kiltų kuo mažiau.

Studentai mokė vaikus burnos higienos normų„Kiekvienais metais norisi kuo įdomiau paminėti burnos sveikatos dieną. Šiemet nutarėme parodyti savo, galbūt, būsimiems studentams, kokiose erdvėse mes gyvename, kas pas mus vyksta. Nuo mažų dienų reikia formuoti įpročius, tad pasakojome vaikams, kad burnos sveikata yra lygiai tokia pat svarbi kaip ir dvasinė ar fizinė žmogaus būklė“,- sako Kristina Paužienė.

Į renginį susirinko dvi penktokų klasės. Vaikai noriai klausėsi studenčių, uždavinėjo aktualius klausimus, o vėliau aktyviai įsijungė į interaktyvų žaidimą, kuriame reikėjo pritaikyti renginio metu įgytas žinias.

Studentai mokė vaikus burnos higienos normų„Interaktyviu žaidimu norėjome vaikus sudominti, nes jie informaciją geriau suvokia matydami vizualines priemones. Siekėme, kad vaikai būtų motyvuoti, norėtų prižiūrėti dantis ir grįžę namo to pamokytų net savo šeimos narius. Statistika rodo, kad asmeninės burnos higienos problema yra ypač rimta. Džiugu, kad po renginio vykęs žaidimas atskleidė aukštą vaikų žinių lygį. Vertinant penkiabalėje sistemoje, teisingi atsakymai siekė 4,4 balo“,- pasidžiaugė renginio organizatorė A. Kepenė.

Studentai mokė vaikus burnos higienos normųGeriausiai pasirodę penktokai buvo apdovanoti pagrindiniais prizais, o visi dalyviai gavo atminimo dovanėles. Mažieji Kauno Kolegijos svečiai entuziastingai pažadėjo atidžiai rūpintis savo burnos higiena, o po renginio apipylė organizatorius papildomais klausimais, domėjosi jų atsineštais burnos higienos priežiūros įrankiais ir priemonėmis.

 

You may also like...