Studentė tikrąjį pardavimų vadybos grožį atrado praktikos Indonezijoje metu

Studentė tikrąjį pardavimų vadybos grožį atrado praktikos Indonezijoje metu„Aš iš tiesų nesuprantu, kodėl studentai nekeliauja? Juk Kauno kolegija suteikia tokias geras sąlygas. Man asmeniškai, geriausia studijų dalis ir yra galimybė keliauti, nes kelionės keičia asmenybę. Kas anksčiau man atrodė neįmanoma, dabar – paprasta“, – teigia Kauno kolegijos Vadybos ir ekonomikos fakulteto Pardavimų vadybos antrakursė Roma, kuri dar visai neseniai sugrįžo iš praktikos Indonezijoje.

Svečiuodamasi šioje salų valstybėje, studentė praktinius pardavimų vadybininkės įgūdžius gilino sportinių automobilių įmonėje. Romai teko vystyti įmonės bei žymesnių prekės ženklų bendradarbiavimą, ieškoti naujų klientų ir pan. Ši patirtis, buvo kiek kitokia, nei praktikuojantis Europoje, tačiau ne ką mažiau, – o gal netgi labiau, – reikšminga. Tai studentei leido pamatyti visai kitą, trečiųjų pasaulio šalių, kultūrą.

Nauji keliai – nauji ryšiai

Studentė tikrąjį pardavimų vadybos grožį atrado praktikos Indonezijoje metuMintis keliauti praktikuotis į Indoneziją Romai kilo grįžus po „Erasmus+“ studijų Čekijoje. „Prieš kelionę į Indoneziją, dauguma mane pažįstančių stebėjosi, kaip aš pasiryžau viena keliauti į tokią tolimą valstybę. Bet būtent po „Erasmus+“ studijų semestro Čekijoje supratau, kad norisi kažko naujo, kažko neįprasto. Pagalvojau, – kada, jeigu ne dabar! Ir, tiesą sakant, nebeįsivaizduoju, kaip dabar reikės ilgą laiką būti Lietuvoje“. Tačiau Roma, grįžusi į Lietuvą, čia ilgai ir neketino užsibūti. Dar būdama Indonezijoje ji suplanavo papildomą praktiką pagal „Erasmus+“ programą Graikijoje, Samos saloje, kur ketina praleisti visa vasarą.

Pakeliauti mergina neatsispyrė ir būdama Indonezijoje. Roma nusprendė, kad būtų per daug gaila neišnaudoti visų galimybių bei iškart skristi į Lietuvą. Todėl prieš kelionę namo, ji spėjo aplankyti Singapūrą, Malaiziją, Balio salą bei Jungtinius Arabų Emyratus. Turistaudama Dubajuje ir lankydamasi meno galerijoje mergina netgi gavo darbo pasiūlymą – visai netikėtai pastebėjęs puikius Romos derybinius bei komunikacinius įgūdžius galerijos darbuotojas pasiūlė jai darbą pardavimų srityje.

„Iš tiesų, viskas priklauso nuo to, su kokiu požiūriu bei nusiteikimu renkiesi kelionę studijoms ar praktikai. Galbūt kiti nelabai rimtai žiūri į tokias keliones… Aš, asmeniškai, kur nuvažiuočiau stengiuosi užmegzti naujus ryšius, surasti naujus kontaktus, kurie galėtų turėti prasmės mano ateičiai“, – teigia studentė.

Ne tik nauji įgūdžiai, bet ir gyvenimiška patirtis

Studentė tikrąjį pardavimų vadybos grožį atrado praktikos Indonezijoje metuGyvendama Indonezijoje Roma susidūrė su daugybe iššūkių, kurių didžiąją dalį sudarė kultūriniai skirtumai. „Labai greitai supratau, jog jokiais būdais negalima pasitikėti vietiniais žmonėmis. Indoneziečiai įsitikinę, jog šviesaus gymio žmogus turi būti turtingas, todėl visais įmanomais būdais stengsis išvilioti kuo daugiau pinigų. Su šia problema susidūriau ir atvykusi į ambasadą, ir oro uoste ir naudodamasi taksi paslaugomis. Tiesiog mokydamasi iš savo klaidų supratau, kad kiekviename žingsnyje reikia būti labai budriai“.

Tačiau, kaip bebūtų, merginai sekėsi žymiai geriau, nei pati tikėjosi. „Praktikos metu įgavau naujų pardavimo įgūdžių, bendravimo su klientais patirties. Man, kaip studentei jau vien daug reiškė tai, jog kasdien susitikdavau su įvairiais klientais, turėjau galimybę pabūti tarp sėkmingų, be galo turtingų žmonių iš kurių galėjau daug ko išmokti. Smagu ir tai, jog ne tik pati pasisėmiau žinių, bet jomis dalinausi ir su kitais. Nors buvau jauniausia įmonės darbuotoja, supažindinau indoneziečius su žmogiškųjų išteklių valdymo esme, nes jiems tai, regis, buvo nelabai girdėta tema: iki tol įmonėje nebuvo jokios konkrečios valdymo struktūros, laiko planavimo, todėl darbas buvo vykdomas neefektyviai“, – pasakoja studentė.

Studentė tikrąjį pardavimų vadybos grožį atrado praktikos Indonezijoje metuPraktikos metu Roma ne vieną darbuotoją mokė būti kultūringais bei tolerantiškais ir įskiepyti pagarbą, kurios kolektyve labai trūko. „Praktikos metu kiek įmanydama stengiausi taktiškai spręsti darbuotojų problemas. Žinoma, jog tai neįėjo į mano tiesiogines pareigas, tačiau jaučiau pareigą, kažką keisti, kažką daryti, jog žmonės darbe taptų laimingesni, o darbas būtų vykdomas efektyviau. Prisiminusi situacijas, į kurias man tekdavo įsivelti, neabejoju, jog ši praktika man suteikė be galo daug gyvenimiškos patirties“, – įsitikinusi studentė.

Būdas atrasti save

Ar gailisi studentė savo sprendimu vykti praktikai į vieną trečiųjų pasaulio šalių? Roma šio klausimo net nesvarsto. Kelionė studentės nuomone suteikė neišmatuojamos naudos, leido labiau suprasti save, pamatuoti galimybių ribas ir suprasti, kas ją labiausiai domina. „Nors išvykti į šią kelionę buvo nemenkas iššūkis (buvo nelengva susitvarkyti dokumentus bei rasti praktikos vietą), tačiau nesigailiu nei dėl investuotų pinigų, nei dėl laiko, nei dėl pastangų. Visi, kas dvejoja, ar vykti išbandyti jėgas kur nors toliau nei Europoje, visada atsakyčiau, tikrai taip“.

Studentė tikrąjį pardavimų vadybos grožį atrado praktikos Indonezijoje metu„Prieš įstodama į Kauno kolegiją, buvau labai nedrąsi ir būtent pardavimų vadyba man atrodė įdomiausia. Labai daug apie tai skaitydavau, bet niekada negalvojau, kad aš sugebėsiu daryti kažką tokio, nes galvojau, jog esu nepakankamai drąsi. Po praktikos Indonezijoje supratau, jog labiausiai mane dominanti sritis – tai viešųjų išteklių valdymas. Praktika leido man suprasti, kokie svarbūs vadybininko įgūdžiai – viskas, kas susiję su vadyba, apima žmonių elgseną, mąstymą, gebėjimą motyvuoti, šioje srityje reikia išties nemažai psichologinių žinių. Ir būtent po praktikos Indonezijoje, supratau, jog jokių ribų iš tiesų nėra, jog tikrai viską įmanoma išmokti, tiesiog reikia bandyti“, – įsitikinusi studentė.

You may also like...