Studentas Tautvydas Yla: kai tave užvaldo elektroninė muzika

Studentas Tautvydas Yla: kai tave užvaldo elektroninė muzika Tautvydas yra dvidešimtmetis Kauno kolegijos antrakursis, kuris užsiima kiek kitokia nei dažno studento veikla po paskaitų – groja ir kuria elektroninę muziką. Tai ne tik laisvalaikis, bet ir rimtas darbas. Šis vyrukas mums įrodo, jog studijos netrukdo siekti savo svajonių, o netgi padeda įgyvendinti jas.

 

Papasakok šiek tiek apie save.

Esu Tautvydas Yla, Verslo anglų kalbos antro kurso studentas, besimokantis Kauno kolegijos Kėdainių Jonušo Radvilos studijų centre. Po studijų save realizuoju užsiimdamas elektronine muzika – kuriu, groju klubuose.

Kaip ir kada pradėjai? Kodėl susidomėjai šia veikla?

Domėtis elektronine muzika, o konkrečiau – „house“ muzika, pradėjau maždaug 6 metų amžiaus, su ja man susipažinti padėjo mano broliai. Turėjau labai „kietą“ CD grotuvą ir vis prašydavau, kad įrašytų man muzikos. Įrašydavo visokių stilių, tarp jų buvo ir „house“. Mėgau ir mėgstu įvairius muzikos stilius, bet būtent „house“ muzika labiausiai patraukė mano dėmesį.

Bėgant laikui vis labiau pradėjau domėtis rimta klubine muzika ir kultūra, jau būdamas dešimties metų į kompiuterį įsirašiau pirmas muzikos miksavimo programas, o praėjus dar keliems metams pradėjau ir pats kurti muziką. Vėliau susipažinau su savo dabartiniu kolega Roku Klimu ir iki dabar kartu kuriame muziką ir grojame klubuose.

Kaip „prasimušei“?

Studentas Tautvydas Yla: kai tave užvaldo elektroninė muzika Kiekvienas „prasimušimą“ supranta savaip, vieni kartą pagroję klube sako, kad jau „prasimušė“. Aš savęs niekad nelaikau ir nelaikysiu „prasimušusiu“, nes visada yra kur tobulėti, o Lietuvos klubai man nėra paskutinė stotelė. Visada noriu siekti kuo daugiau.

Ar teko susidurti su kokiais nors sunkumais būnat elektroninės muzikos kūrėju?

Kiekvieną dieną atsiranda kokių nors sunkumų. Labiausiai sunku suderinti muzikinę veiklą su studijomis, kasdieniais darbais. Visada norisi atsiduoti kūrybai visu šimtu procentų, tačiau kartais to nepavyksta padaryti. Juk studijos negali nukentėti, turiu save tikslingai „išdėlioti į kiekvienos veiklos stalčių“.

Kaip ir kiekvienam kūrėjui dažnai kyla sunkumų generuojant naujas idėjas: kartais kelias dienas po 7–8 valandas tenka prasėdėti studijoje, kol ateina įkvėpimas ir gimsta nauja idėja. Bet aš nelinkęs skųstis, nes svarbiausia, jog darau tai, ką myliu.

Kokiais savo nuopelnais labiausiai didžiuojiesi?

Studentas Tautvydas Yla: kai tave užvaldo elektroninė muzika Turbūt labiausiai didžiuojuosi gerais santykiais su žinomais užsienio prodiuseriais, nes buvo įdėta daug pastangų ir darbo, kad į mus būtų atkreiptas dėmesys. Ir pagaliau mes su kolega pelnėme šį dėmesį. Dar didžiuojuosi, kad grojau viename geriausių Lietuvos klubų. Didžiuojuosi viskuo, ką mes darome, nes tikslingai įgyvendinus kiekvieną naują darbą atsiveria vis daugiau durų.

Kaip savo veiklą pavyksta derinti su studijomis?

Atvirai pasakius, šiuo metu yra gan sunku, turiu daug muzikos pasaulio veiklų ir pasiūlymų, bet stengiuosi ir mokytis, esu įsitikinęs, jog ateityje pavyks viską sudėlioti į savo vietas.

Kaip kolegijoje išmokti dalykai padėjo įgyvendinant muzikinę veiklą?

Įgytos žinios studijų metu man padėjo išmokti bendrauti su bendraminčiais ir kolegomis, derinti įvairius muzikos verslo projektus. Anksčiau man tikrai trūko tokio pobūdžio žinių. Žinoma, ir šiandien dar yra kur tobulėti. Džiaugiuosi, kad studijuoju.

Kokie yra Tavo ateities planai?

Ateityje norėčiau pasiekti žymiai daugiau savo muzikos kelyje. Planuose ne tik Lietuva, bet ir užsienis. Žinoma – sėkmingos studijos ir žinios taip pat mano planuose. O vėliau, jau netgi matau, kaip pritaikysiu įgytas studijų metu žinias projektuodamas savo gyvenimą, savo karjerą.

Ačiū už pokalbį. Sėkmės studijuojant ir muzikuojant.

You may also like...