Studentai vedė ekskursijas Kauno lankytinose vietose (3 dalis)

Gegužės 27 dieną vyko paskutinis studentų praktinis užsiėmimas, kuriuo buvo vainikuotas Kultūrinio turizmo dalyko kursas. Verslo fakulteto Komunikacijos katedros lektorius Romualdas Mišeika kartu su Kultūros ir laisvalaikio vadybos studijų programos studentais aplankė du lankytinus kultūros objektus.

Pirmas sustojimas – už Kauno riboženklio atsiveriantis ir ant Nevėžio terasos stūksantis Raudondvaris. Studentus nustebino restauruotų pastatų kompleksas: pilies rūmai su bokštu,  dvi oficinos, oranžerija, arklidės ir ledainė. Pastarojoje atidarytas Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centras, oranžerijoje įsikūręs restoranas, žirgyne atidarytas menų inkubatorius bei įrengta mobili 500 vietų teatro ir koncertų salė. Visi dvaro pastatai kartu su 3,8 hektarų parku sudaro vieningą dvaro ansamblį.

Studentai pabrėžė, kad dvarą valdė net kelios Lietuvos didikų giminės, o garsiausios iš jų – Radvilos, Zabielos, Tiškevičiai. Įdomu, kad Raudondvario dvarą Žygimantas Augustas padovanojo savo mylimajai Barborai Radvilaitei. Dabar Raudondvario dvare vyksta gausybė įvairiausių renginių: nuo asmeninių iki valstybinių.

Kitas išvykos tikslas – netoli Babtų ant Nevėžio kranto esantis Žemaitkiemio dvaras – Babtynas. Studentai sužinojo, kad XVI a. dvarą įkūrė Šiukštos. Nepriklausomos Lietuvos laikais dvarą nupirko generolas Vladas Nagevičius – Kauno karo muziejaus įkūrėjas ir vadovas. 1999 metais dvarą įsigijo verslininkas Mindaugas Šventoraitis. Jis ėmėsi atgaivinti nuniokotą XIX a. statytų pastatų kompleksą. Atkuriami ne tik statiniai, bet ir želdiniai, gėlynai, medžių alėja, dvaro teritorijos kampus kadaise ženklinę koplytstulpiai. Šiandien dvaras yra tapęs meno ir kultūros centru: čia vyksta elitinio meno renginiai – Pažaislio muzikos festivalio koncertai, plenerai, parodos, koncertai.

Taip pat čia sukaupta gausi senovinių dviračių, motociklų, motorolerių kolekcija. Studentai turėjo galimybę pamatyti senųjų sovietinių laikų automobilius, kokių gatvėse dabar nepamatysi, taip pat pasėdėti dvare saugomame kažkada tik valdžios žmonėms prieinamame automobilyje ZIM.

Išvykstant iš dvaro, buvo aplankytas iš anksto nenumatytas objektas – Piepalių piliakalnis. Nustatyta, kad Rytinėje piliakalnio papėdėje 2 hektarų plote buvo papėdės gyvenvietė. Studentai turėjo galimybę pasigrožėti nuo piliakalnio atsiveriančiu gražiu Nevėžio slėniu ir Babtyno kraštovaizdžiu.

„Teorija, brolau – sausa šaka, už tai gyvenimo vaisingas medis žydi“. Remdamiesi šiais J. V. Gėtės žodžiais Verslo fakulteto Komunikacijos katedros Kultūros ir laisvalaikio vadybos studijų programos  studentai, išklausę Kultūrinio turizmo dalyko teorinę dalį, organizavo išvykas po įvairius Kauno miesto ir apylinkių objektus. Dalyko dėstytojas Romualdas Mišeika ekskursijų metu buvo studentų „klientas“.

You may also like...