Studentai vedė ekskursijas Kauno lankytinose vietose (2 dalis)

Verslo fakulteto Kultūros ir laisvalaikio vadybos studijų programos antro kurso studentai tęsia praktinių ekskursijų turą po Kauną ir jo apylinkes. Kultūrinio turizmo dalyką dėstantis Romualdas Mišeika skatina studentus patiems aplankyti lankytinas vietas ir suderinti įgytas teorines žinias su praktine patirtimi. Gegužės 20 dieną studentų buvo aplankyti trys objektai: Kauno lėlių teatras, Kristaus Prisikėlimo bažnyčia ir funikulierius.

Kauno lėlių teatre studentai išgirdo teatro istoriją, aplankė dirbtuves, kuriose gaminamos lėlės. Studentai sužinojo, kokių konstrukcijų lėlės „vaidina“ teatre ir turėjo galimybę patys pavaidinti. Kadangi vienas iš gidų buvo teatre dirbantis studentas, jis papasakojo apie teatro „virtuvę“ ir jo užkulisius.

Kitas objektas – Kauno Kristaus Prisikėlimo bažnyčia. Studentai buvo supažindinti su bažnyčios statymo aplinkybėmis, istorija. Didžiausią įspūdį paliko pasikėlimas ant bažnyčios stogo ir nuo jo atsivėręs vaizdas.

Paskutinis tos dienos objektas – Žaliakalnio funikulierius. Studentai papasakojo funikulieriaus atsiradimo istoriją, pabrėžė, kad tai yra unikalus dalykas ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje ir kad objektas yra valstybės saugomas technikos paminklas.

Gegužės 21 dieną Kauno kolegijos mikroautobusu studentai kartu su dėstytoju vyko aplankyti dar du objektus: Pažaislio kamaldulių vienuolyną ir IV fortą.

Studentus sužavėjo vienuolyno bažnyčia, dar vadinama Rytų Europos baroko perlu. Ekskursijos vedėjai papasakojo apie šių maldos namų ir paties vienuolyno atsiradimą, jų fundatorius Pacus, trumpai supažindino su bažnyčioje esančiomis koplyčiomis. Vienuolyno svečiai aplankė bažnyčios rūsį, kur buvo laidojami vienuoliai. Vėliau buvo aplankytas vienuolyno oficinas, kuriame įrengta ekspozicija, bylojanti apie Šv. Kazimiero seserų kongregacijos įkūrimą, jos veiklą.

Iš vienuolyno kelionė tesėsi į Rokus, kurių pakraštyje XIX a. pabaigoje buvo pastatytas IV fortas. Ekskursijos vedėjai – studentai – papasakojo, kaip XIX a. pabaigoje carinė Rusija Kauną siekė paversti miestu-tvirtove ir todėl mieste atsirado net 9 fortai. Buvo pažymėta, kad nei pirmo, nei antro pasaulinių karų metu fortai nesuvaidino lemiamo gynybinio vaidmens. Antrojo pasaulinio karo metais fortas skaudžiai pažymėtas tuo, kad čia buvo sunaikinta apie 4000 žydų, o vien 1941 metų rugpjūčio 8 d. – 500 Kauno geto inteligentų. Paminėta, kad forto teritorijoje yra įsteigtas teriologinis draustinis, kuriama saugoma 7 rūšių šikšnosparniai.

You may also like...