Studentai tyrė lopšelio-darželio vaikų fizines ypatybes

Studentai tyrė lopšelio-darželio vaikų fizines ypatybesTiek namuose, tiek darželyje yra labai svarbu vaikui rodyti geros elgsenos pavyzdį, mokyti taisyklingai sėdėti, skatinti būti iniciatyviu ir užsiimti įvairia fizine veikla lauke ir buityje. Būtina prižiūrėti ir koreguoti ikimokyklinio amžiaus vaikų besiformuojančią laikyseną ir padėti jiems išmokti kasdienę veiklą atlikti taisyklingai ir savarankiškai. Jau antrus metus iš eilės Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Reabilitacijos katedra bendradarbiauja su Kauno lopšeliu-darželiu „Rokutis” ir prisideda prie šių siekių įgyvendinimo.

Kovo 20 dieną kartu su dėstytoja Ligita Simonaitiene Kauno lopšelyje-darželyje „Rokutis” lankėsi kineziterapijos programos antro kurso studentai ir dar aštuoni studentai, atvykę į Kauno kolegiją mokytis pagal Erasmus mainų programą iš Ispanijos, Turkijos, ir atliko darželio vaikučių fizinių ypatybių tyrimą bei vertinimą.

Studentai tyrė lopšelio-darželio vaikų fizines ypatybesTyrimo metu buvo vertinama vaikų laikysena ir pastebėtos fiziologinės X, O formos kojų deformacijos, padidėję juosmeninės stuburo dalies linkiai, pečiai skirtingame aukštyje, menčių atsikišimas.  Studentai matavo stuburo paslankumą pirmyn. Vaikų pėdos tirtos plantografu ir įvertintas pastarosios plokštumos koeficientas. Įvertinta vaikučių pusiausvyra ir koordinacija. Pamatavus ūgį ir svorį, apskaičiuotas kūno masės indeksas ir rezultatai įvertinti pagal procentilinį PSO metodą.

Studentai vaikų artimiesiems įteikė parengtą informacinį rekomendacijų lankstinuką, kuriame pateikta išsami ir naudinga informacija apie tai, kaip reikia taisyklingai sėdėti, kokią kėdę pasirinkti, kokia fizine veikla užsiimti, kad būtų gerinamas vaiko stuburo paslankumas, kaip lavinti pusiausvyrą, koordinaciją, didinti raumenų jėgą ir ištvermę. Buvo ištirti ir įvertinti 87 vaikai, individualūs rezultatai ir rekomendacijos pateiktos vaikučių tėveliams.

Visoms lopšelio-darželio „Rokutis” grupėms studentai taip pat vedė užsiėmimus, skirtus taisyklingos laikysenos įgūdžių formavimui, plokščiapėdystės profilaktikai. Medicinos fakultetas informuoja, kad numatomas tyrimo tęstinumas ir kitais metais.

Studentai tyrė lopšelio-darželio vaikų fizines ypatybesStudentai tyrė lopšelio-darželio vaikų fizines ypatybesStudentai tyrė lopšelio-darželio vaikų fizines ypatybesStudentai tyrė lopšelio-darželio vaikų fizines ypatybesStudentai tyrė lopšelio-darželio vaikų fizines ypatybes

You may also like...