Studentai įsitraukė į socialiai atsakingą projektą „MOBI_LAB“

20170404_144433Kauno Kolegijos kosmetologai, kartu su kolegomis iš kitų katedrų, dalyvauja Medicinos fakulteto projekte „MOBI_LAB“. Tai mobiliosios paslaugos, kurios praplečia paslaugų prieinamumą ir galimybę įgyti žinių formuojant požiūrį į savo sveikatą. Tokiuose projektuose naudos gavėjai yra visi: ir klientai, ir dėstytojai, ir studentai, kurie susiduria su naujomis patirtimis.

Įgyvendinant „MOBI_LAB“ projektą Kosmetologijos katedros dėstytojai ir studentai įveikė jau du jo etapus.

20170404_1214512017 m. kovo mėnesį vyko susitikimas su būsimomis mamomis tema „Nėščiųjų higienos įgūdžiai“. Nėštumas – tai nuostabus gyvenimo tarpsnis, susijęs ne tik su naujo žmogaus atsiradimu, bet ir su pokyčiais moters organizme, kurie kartais ne tik priverčia spinduliuoti laime, tačiau ir kreiptis į specialistus. Savo žiniomis ir mintimis su moterimis dalinosi įvairių specialybių studentai: būsimos kosmetologės bei būsimi burnos priežiūros, slaugos, akušerijos specialistai.

20170316_151908Antrakursės kosmetologės kartu su dėstytoja A. Klimavičiene dalino patarimus moterims dėl kasdieninės odos priežiūros šiuo gyvenimo tarpsniu ir praktiškai atliko jų odos drėgmės bei riebumo diagnostiką, pasitelkiant kosmetologinę įrangą. Buvo teikiamos individualios rekomendacijos kasdieninei odos priežiūrai. Studentės atsakė į nėščiųjų klausimus, kaip prižiūrėti odą ir apsisaugoti nuo nepageidaujamų reakcijų, patarė atkreipti dėmesį į kosmetinių produktų sudėtį bei siūlomas procedūras, siekiant nepakenkti vaisiui. Studentės iš šio susitikimo išsinešė stipriai ūgtelėjusį žingeidumą pasidomėti kosmetologo veikla šiuo klausimu.

20170404_130653Antrasis susitikimas vyko balandžio 4 d. Šį kartą buvo atsižvelgtą į visai kitą amžiaus tarpsnį. Aplankyti globos namai „Senjorų vila“, kur atvykstančių pirmakursių studenčių ir dėstytojos R. Keibienės laukė senoliai bei personalas. Studentės buvo apsiginklavusios kojų ir rankų nagų priežiūros įrankiais bei priemonėmis. Susitikimas patvirtino teiginį, kad tokios paslaugos yra būtinos įvairiame amžiuje, o ypač vyresnio amžiaus žmonėms, kurių pėdos ir nagai dažnai būna deformuoti, pakitę ir tai sukelia stiprų diskomfortą bei kartais netgi trukdo judėjimui. Darbas reikalavo susikaupimo ir sukėlė nemažai iššūkių studentėms, kadangi senolių pėdų būklė buvo kritiška. Daugelį nagų problemų studentės buvo mačiusios tik knygose ar vizualiai pateiktas paskaitose. Šis susitikimas sukėlė mintis ne tik apie papildomų įgūdžių ir žinių būtinybę, bet ir pėdos priežiūros teikiamų paslaugų reglamentavimą ir prieinamumo užtikrinimą tokio amžiaus žmonėms. Nors studentės ir susidūrė su sunkiomis užduotimis, tačiau atsisveikinant su senoliais veiduose neblėso šypsenos – buvo įveiktas ne tik iškeltas iššūkis, bet ir suteikta prasminga pagalba tiems, kuriems jos labai reikia.

You may also like...