Studentai ir dėstytojai Baltijos šalių ture dalijosi fizinio aktyvumo patirtimi

Studentai ir dėstytojai Baltijos šalių ture dalijosi fizinio aktyvumo patirtimiJau antrus metus iš eilės Kauno kolegijos dėstytojai ir studentai dalyvauja projekte “Villages on Move Baltic”, kuriuo siekiama skatinti fizinį aktyvumą kaimo vietovėse, gyvenvietėse ir nedideliuose miestuose – ten, kur aktyvių veiklų pasirinkimo esama gerokai mažiau nei didmiesčiuose. Projekte didelis dėmesys skiriamas kultūrinės patirties pasidalijimui ir skirtingų socialinių grupių įtraukimui į įvairaus pobūdžio fizines ir sveikatinimo veiklas.

Projektą vykdo inovatyvių organizacijų tinklas, apimantis sporto, sveikatos, švietimo ir kaimo plėtros sektorius. Projekto partneriai: Pietų-Rytų Suomijos taikomųjų tyrimų universitetas (angl. XAMK, projekto koordinatorius), Pietų Suomijos Savo sporto federacija, Latvijos kaimo forumas (angl. Latvian Rural Forum), Lääne-Viru kolegija (Estija), Lillebaelt taikomųjų tyrimų universitetas (Danija).

Studentai ir dėstytojai Baltijos šalių ture dalijosi fizinio aktyvumo patirtimiŠių metų gegužės 12–19 dienomis Kauno kolegijos Medicinos fakulteto dėstytojos Viktorija Piščalkienė ir Milda Gintilienė kartu su reabilitacijos ir slaugos katedrų studentais Goda Puišyte, Martynu Kaseliu, Pauliumi Rakausku, Eimante Jurkute, Milda Juškevičiūte, Arūnu Vaišvila, Monika Kibildyte dalyvavo Baltijos šalių ture. Kelionės metu studentai įvairių visuomeninių renginių metu demonstravo įdomias fizinio aktyvumo formas, organizavimo žaidimus ir sveikatinimo bei socialinio pobūdžio veiklas.

Didelio susidomėjimo iš renginio dalyvių ir projekte dalyvaujančių studentų bei dėstytojų sulaukė Zapyškyje organizuota aitvarų šventė „Tarp žemės ir dangaus“. Su dideliu užsidegimu studentai dalyvavo Latvijoje (Mucinieki) organizuotose orientacinėse žaidynėse. Taip pat projekto dalyviai turėjo galimybę susipažinti su negalią turinčių suaugusių asmenų gyvenimu ir užimtumu viename iš Latvijos kaimų.

BStudentai ir dėstytojai Baltijos šalių ture dalijosi fizinio aktyvumo patirtimie visų šių veiklų, projekto dalyviai organizavo žaidimus mažiesiems Estijos vaikų darželyje (Haljada). Taip pat studentams ir dėstytojams nepritrūko energijos sudalyvauti Savonlinos miestelio renginyje. Naujų žinių Kauno kolegijos atstovai įgijo seminarų, vizitų ugdymo įstaigose, diskusijų su socialiniais partneriais iš savivaldybių, gydymo įstaigų, modernių sporto ir sveikatingumo centrų metu.

You may also like...