Studentai diskutavo apie gyvybę ir gyvenimo pabaigos etiką su su kunigu

Studentai diskutavo apie gyvybę ir gyvenimo pabaigos etiką su su kuniguLapkričio 21 dieną Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Slaugos katedroje vyko susitikimas su prof. gydytoju chirurgu, kunigu, humanitarinių mokslų daktaru Andriumi Narbekovu, kuris skaitė pranešimą itin jautria tema „Gyvenimo pabaigos etika“.

Susitikimo metu buvo nagrinėjamos problemos, susijusios ne tik su žmogaus sveikata, jo gyvybe, bet buvo kalbama ir apie gyvybę bengrąja prasme – net apie mikroorganizmųbuvimą, genetiškai modifikuotus organizmus ir pan., diskutuota, kaip sugyventi, kad nė vienai gyvybės rūšiai nekiltų pavojus išnykti. Išskirtinio dėmesio susilaukė šios žmogaus gyvybės moralinės problemos: eutanazija, abortai.

Profesorius auditorijai iškėlė keletą retorinių klausimų: „Ar viskas, kas nauja, žmogui į naudą? Ar viskas, kas techniškai įmanoma, ir turėtų būti daroma?“. Kunigo A. Narbekovo nuomone, gebėjimas kažką įgyvendinti rodo, kad žmogus iš tikrųjų tobulesnis, daug ką sugeba, bet tam tikrų dalykų peržengti nevalia. Egzistuoja moraliniai, dorovės dėsniai. Jeigu mes juos laužome arba ignoruojame, blogų pasekmių neišvengsime. Pavyzdžiui, kartais taip nutinka medicinoje, jog gydytojas ar medicinos sesuo tampa tų dėsnių laužytoju. „Man visada buvo aišku, kad gydytojui patikėta žmogaus yra neliečiama, kad atimti, sunaikinti gyvybę būtų baisiausia, ką galima įsivaizduoti, ir žmogus, patekęs į medikų rankas, neturėtų bijoti“, – kalbėjo profesorius.

You may also like...