Stiklo paroda leidžianti žvilgtelėt į inžineriją Lietuvoje iš kitos perspektyvos

Panevėžio miesto viešojoje bibliotekoje „Židinys“ (Nemuno g. 76) atidaryta Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto Dekoratyvinės plastikos katedros stiklo studijos II kurso studentų paroda „Inžinerija Lietuvoje“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui „100 žingsnių jubiliejaus link“.

Stiklo paroda leidžianti žvilgtelėt į inžineriją Lietuvoje iš kitos perspektyvosBibliotekos erdves papuošė 16 unikalių jaunųjų menininkų kūrinių – 8-ios stiklo plaketės bei tiek pat dekoratyvinio stiklo skulptūrų. Studentų su meile kurti darbai pasižymi ne tik profesionalumu, bet ir atskleidžia mūsų kultūrinį tapatumą, tautinį identitetą. Eksponatai vaizduoja Lietuvai svarbius istorinius įvykius, pasiekimus, vietoves, sugrąžinančias mus į praeitį – prieškario bei tarpukario laikotarpį.

Parodos dalyvės Ugnė Valionytė, Laura Ruibavičiūtė, Jolita Mockutė, Andželika Mikalauskaitė, Gintarė Juškaitė, Ingrida Pakruopytė, Radvilė Ranauskaitė ir Paulina Vitkauskaitė stengėsi gilintis ne tik į meno paslaptis, bet ir atvaizduoti savo gimtojo krašto žymius, reikšmingus objektus. Nepaprastuose meno kūriniuose iš nelygaus stiklo, atliktuose įvairiomis technikomis – taškavimo, potėpių, skutinėjimo – studentės užfiksavo ir 1933 m. Stepono Dariaus bei Stasio Girėno skrydį per Atlantą, senąja Alytaus geležinkelio stotį, pirmąją Lietuvoje elektrinę Rietavo dvare, Kauno Aleksoto tiltą, Kauno Žaliakalnio funikulierių ir kt.

Parodos atidaryme dalyvavo ir sveikinimo žodį tarė Panevėžio miesto savavaldybės viešosios bibliotekos direktorė Loreta Breskienė. „Viskas, ką padarome gražiausio – padarome iš meilės. Ir šie studentų darbai gimė iš jos. Meilės stiklui, istorijai, tėvynei. Kadangi savo mieste turime stiklo fabriką, meninio stiklo studiją „Glassremis“, rodos nustebinti panevėžiečius nelabai yra kuo. Tačiau klydau“, – įteikdama padėkas kalbėjo įstaigos vadovė.

Stiklo paroda leidžianti žvilgtelėt į inžineriją Lietuvoje iš kitos perspektyvos„Dekoratyvinės plastikos katedros Stiklo, keramikos, odos, tekstilės meno studijų programos II kurso studentai stiklo specializacijos dalyko metu apžvelgė išskirtinią temą – „Inžinerija Lietuvoje“, tai lyg grįžimas į praeitį, prieškario ir tarpukario laikotarpį, kai Lietuva buvo startuojanti, kaip ir kitos šalys, turinti savo istoriją bei pasiekimus, kurie nustebindavo savo iššūkiais ir pasiekimais. Aišku, visa tai, mes lyg grįždami atgal, pamatome stiklo plaketėse, bei dekoratyvinio stiklo skulptūrose ar jų kompozicijose.“ – dalinaosi įžvalgomis parodos kuratorė Sigita Grabliauskaitė.

Židinio“ bibliotekoje iki kovo 13 d. eksponuojama paroda keliaus į kone visas Panevėžio miesto savivaldybės bibliotekas (kovo 14 – balandžio 10 d. vaikų literatūros skyriuje „Žalioji pelėda“, balandžio 11 – gegužės 4 d. Viešojoje, gegužės 5-30 d. Smėlynės bibliotekose).  Istorijos, nusėdusios ant stiklo plakečių, išskirtinai sudomina ne tik meno žinovus, bet ir istorikus bei visus smalsuolius. Tad, kviečiame sekti parodą ir įvertinti ją patiems Panevėžio miesto viešosiose erdvėse.

You may also like...