Stažuotė Latvijoje: semtasi baldų gamybos žinių

Stažuotė Latvijoje: semtasi baldų gamybos žiniųKovo 16–20 dienomis Kauno kolegijos Technologijų ir kraštotvarkos fakulteto Pramoninių technologijų ir dizaino katedros dėstytoja Agnė Narvilaitė pagal Erasmus+ personalo mainų programą stažavosi Latvijoje ir sėmėsi baldų gamybos žinių.

Stažuotė Latvijoje: semtasi baldų gamybos žiniųDėstytoja lankėsi akcinėje bendrovėje „Latvijas Finieris“ Rygoje (Latvija). Įmonė, gaminanti klijuotą fanerą, yra gerai žinoma ne tik Europoje, bet ir Amerikos, Azijos, Afrikos žemynuose bei Okeanijos šalyse, kur realizuoja savo produkciją.

Vizito metu dėstytoja lankėsi fabriko cechuose, susipažino su klijuotos faneros gamybos procesais, naudojamais įrengimais, laboratorijose atliekamais tyrimais. Stažuotės metu vyko susitikimai su įmonėje dirbančiais technologais. Taip pat buvo suorganizuotas susitikimas su Standartizavimo ir sertifikavimo eksperte, kuri pristatė gaminamų produktų sertifikavimo sistemą: jos veikimo principus, sertifikatų tipus, reikalingus, norint parduoti produkciją užsienio rinkose. Susitikimo su įmonės administracijos atstovais buvo aptartos studentų praktikų galimybės.

Stažuotė Latvijoje: semtasi baldų gamybos žiniųAB „Latvijas Finieris“ bendradarbiauja su Latvijos žemės ūkio universitetu. Įmonė sutiko tarpininkauti Pramoninių technologijų ir dizaino katedrai užmezgant ryšius su šio universiteto Miškininkystės fakultetu.

Vizito Rygoje metu dėstytoja apsilankė ir šiuolaikinio dizaino parodoje „Humanisation“, kurioje nuo vasario 6 dienos eksponuojami garsių Latvijos dizainerių darbai.

You may also like...