„Sporto visiems“ modelis toliau skinasi kelią – idėja pristatyta Olimpiniame švietimo forume

„Sportas visiems“ modelis toliau skinasi kelią –  idėja pristatyta Olimpiniame švietimo forumeSportas visiems – Europoje sparčiai populiarėjantis integruoto sporto modelis. Integruotas sportas skatina lygių galimybių sportuoti visiems, nepriklausomai nuo žmogaus lyties, fizinių, socialinių, ekonominių ar kultūrinių skirtumų, atsiradimą. Šio sporto esmė – visi žaidėjai vienodai svarbūs, o ypatingas dėmesys skiriamas tarpusavio bendradarbiavimui“, – ketvirtadienį, kovo 22 dieną, Kauno „Žalgirio“ arenoje į Olimpinio švietimo forumą atvykusiems klausytojams aiškino Kauno kolegijos Vadybos ir ekonomikos fakulteto Sporto vadybos katedros vedėjas, Lietuvos integruoto sporto asociacijos prezidentas dr. Andrius Brusokas.

Š„Sportas visiems“ modelis toliau skinasi kelią – idėja pristatyta Olimpiniame švietimo forumeiais metais pagrindine Olimpinio švietimo forumo tema „Visi skirtingi, bet stiprūs kartu“. Su kitais šešiais forumo pranešėjais iš Didžiosios Britanijos, Etiopijos, Prancūzijos bei Lietuvos dr. A. Brusokas kvietė atsikratyti stereotipų ir, pasitelkus sportą, į skirtumus pažvelgti kaip į vienijimo galimybę.

Ar egzistuoja sportas visiems? Būtent šis klausimas buvo nagrinėjamas pranešimo metu. Kaip pažymi pats katedros vedėjas, po didelio susidomėjimo sulaukusių Prancūzijos bei Didžiosios Britanijos pavyzdžių, buvo išties smagu pasidalinti patirtimi ir supažindinti, kokius darbus Kauno Kolegija kartu su Lietuvos neįgaliųjų sporto federacija yra atlikusi sprendžiant integracijos klausimus Lietuvoje.

Pasisemti gerosios patirties į Olimpini„Sportas visiems“ modelis toliau skinasi kelią – idėja pristatyta Olimpiniame švietimo forumeo švietimo forumą atvyko gausus sporto bendruomenės būrys iš visos Lietuvos: daugiau nei 400 trenerių, mokyklų, ikimokyklinių įstaigų pedagogų, savivaldybių atstovų. Be forumo pranešėjų, savo įžvalgomis tema „Visi skirtingi, bet stiprūs kartu“ dalijosi Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, šalies parolimpinio komiteto prezidentas Midaugas Bilius, Švietimo ir mokslo kancleris Tomas Daukantas.

„Sportas visiems“ modelis toliau skinasi kelią – idėja pristatyta Olimpiniame švietimo forume„Didelė garbė dalyvauti ir pristatyti naujas idėjas sporto bendruomenei. Esame lyderiaujanti aukštoji mokykla Lietuvoje, išsiskirianti savo įvairiapuse veikla. Šiomis dienomis daugelis tik ir kalba apie neįgaliųjų integraciją ir užimtumą, bet praktinės veiklos dažnai lieka neįgyvendintos. Mes esame išimtis ir pavyzdys kitiems“, – po renginio įspūdžiais dalijosi dr. A. Brusokas, neslėpdamas džiaugsmo, jog ši idėja sulaukia vis didesnio susidomėjimo iš Lietuvos savivaldybių.

Primename, kad integruoto sporto siūlomas modelis „Sportas visiems“ Lietuvoje pradėtas vykdyti 2015 metais: organizuojami integruoto sporto trenerių mokymai, vykdomi seminarai bei praktiniai parodomieji užsiėmimai, į kuriuos įtraukiami ir Kauno kolegijos studentai, absolventai.

You may also like...