SPA technologijų paskaitoje – patarimai apie pirties procedūras

SPA technologijų paskaitoje – patarimai apie pirties procedūrasSpalio 12 dieną būsimų kosmetologių SPA technologijų paskaitoje dalyvavo MB ,,SPA Pasaulis“ direktorė, SPA meistrė, trijų tarptautinių masažo čempionatų dalyvė ir prizinių vietų laimėtoja, TV laidos ,,Grožis ir estetika“ masažo konkurso laimėtoja, 2011 m. konkurso ,,Vantų virtuozai“ nugalėtoja lektorė Vida Jankūnienė. Sužinokime, kokius patarimus dalino specialistė apie gydymą vandeniu ir pirties procedūras.

Sveikatinamasis vantomis – garinėje pirtyje

Lektorė priminė, kad SPA yra ne tik vieta, kurioje atliekamos profesionalios sveikatinančios ir kosmetologinės procedūros. Svarbiausia mintis – gydomasis vandens poveikis (lot. Salus per aquam arba Sanitas per aquam). Ir tam geriausiai tinka pirtis.

Pirtyje žmogus ne tik valo odą, bet ir visapusiškai stiprina savo sveikatą: stimuliuojama kraujotaka, bendra medžiagų apykaita; atsipalaiduoja raumenų įtampa; pasireiškia gilus antistresinis poveikis; nepamirštamas aromaterapinis efektas. Tam tarnauja kruopščiai atrinkti eteriniai aliejai ir vantos, surištos iš žalių medžių šakelių.

SPA technologijų paskaitoje – patarimai apie pirties procedūrasPlaktis vantomis rekomenduotina garinėje pirtyje. Čia temperatūra pakyla tik iki 50–60`C, o drėgmė – siekia net iki 95 procentus. Garinėje pirtyje mažiau prakaituojama. Tai šiek tiek apsunkina termoreguliaciją, todėl 100`C temperatūrą, pavyzdžiui, saunoje ištverti lengviau nei 50`C garinėje.

Vantos ir jų poveikis

Beržinės vantos atpalaiduoja raumenų įtampą, valo odą, gerina nuotaiką.Valo plaučius, bronchus (rekomenduojama sergantiems plaučių ligomis, rūkaliams). Ąžuolinės vantos gydo riebią odą, stabilizuoja arterinį spaudimą, rekomenduotinos sergantiems hipertonija. Kadagių vanta taikoma peršalus, esant raumenų bei sąnarių skausmams. Beje, naudojant kadagį pirtyje spygliukų dūriai tampa visai neskausmingi dėl pirties temperatūros, vantos paruošimo mirkant ją vandenyje.

Eukalipto vantos labai lanksčios, jos nepamainomos gydant kvėpavimo takų ligas. Na, tik labai brangios. O štai iš Lietuvoje augančio beržo, ąžuolo ar kadugio vantas galite susirišti patys ir jos nieko nekainuos, tik pasivaikščiojimą gryname miško, lauk ymės ore.

SPA technologijų paskaitoje – patarimai apie pirties procedūrasIšsirinkus sausą vantą būtina ją prieš naudojimą paruošti: pamirkyti 10–20 minučių šaltame ir 1–2 minutes karštame vandenyje. Tuomet pirtyje atliekamas masažas vantomis. Rekomenduojama iš pradžių rekomenduotina atlikti lengvus judesius, kai vanta vos liečia kūną: tai tapšnojimai nekeliant karšto oro bangų. Judesius po truputį stiprinti bet nepersistengti. Dar keli būdai – tai „kompresai“ prispaudžiant karštą orą, lengvas bangavimas virš kūno suformuojant karštą vėjelį.

V. Jankūnienė pabrėžė, kad žmogaus fizinė sveikata nedalomai susijusi su emocine ir mentaline sveikata. „Vidinė ramybė suteikia pasitikėjimo, pasitikėjimas – žavesio, žavesys – grožio…“, – sako lektorė.

You may also like...