Socialine iniciatyva virtęs įvaizdžio dizaino projektas

Evelinos Valiulytės nuotraukaKauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto Įvaizdžio dizaino studijų programos studentė Indrė Mikelaitytė prisijungė prie gražaus projekto ir sukūrė įvaizdį trims nuostabioms moterims.

Projekto dalyvės, tai trys drąsios moterys, kurios mielai sutiko ir nepabijojo leistis į avantiūrą ir pakeisti savo įvaizdį Kauno kolegijos studentės Indrės Mikelaitytės pagalba. Alopecija – tai liga, kai žmogus netenka plaukų, taip pat blakstienų ir antakių. Tuo pačiu pasikeičia ir jo gyvenimas bei aplinkinių požiūris, ypač, kai pastarieji nesupranta, kas vyksta. Trys moterys – Jana, Vaida ir Kristina – su alopecija susidūrė skirtingais gyvenimo etapais, tačiau nepalūžo ir į gyvenimą žiūri su plačia šypsena veiduose.

Iššūkis atrodyti gražiai

„Žinoma, paauglystėje išvaizda yra labai opus klausimas. Iš pradžių buvo daug pamąstymų, klausimų sau – kodėl aš, kodėl man, tačiau gan greitai apsipratau su savo naujuoju atvaizdu veidrodyje. Tiesiog supratau, kad ši liga yra dalis manęs ir reikia su tuo gyventi, priimti, pamilti save tokią – kitokią. Pradžioje bandžiau prisiderinti skareles, paskui pradėjau rinktis perukus, vėliau atradau ir permanentinį makiažą.“ – dalinasi mintimis projekto dalyvė mokytoja Jana.

„Nešioju perukus, bet surasti tinkamą labai sunku – iškart juos pastebiu, jeigu nešioja kitas žmogus. Beje, galiu pasakyti, kad tai prabangos prekė, ypač toms, kurios juos nešioja tik norėdamos pakeisti įvaizdį. Psichologai nustatė, kad perukas gali padėti greičiau pamiršti ligą, greičiau pasitikėti savo jėgomis, jeigu likimas lėmė, kad netekome plaukų. Bet tai brangus malonumas.“ – teigia įvaizdį nusprendusi pakeisti siuvėja Vaida.

„Dažnas net nesusimąsto, kad plaukai – tai ne tik grožis ir stilius, bet ir apsauga – nuo dulkių, vėjo, saulės ir kitų dalykų. Pavyzdžiui, aš neturiu antakių ir blakstienų, dėl to turiu labai daug raukšlių, kadangi vis markstausi nuo saulės spindulių…“ – sako daugiau kaip 30 metų be plaukų gyvenanti vadybininkė Kristina.

„Susiduriame ir su tam tikrais iššūkiais, kadangi, kaip ir visos moterys, norime gražiai atrodyti“ – teigia projekto dalyvė Kristina.

Moterų stilius

Pasikeitimų metu merginos labiausiai norėjo išmėginti įvairias skaras – kaip jas užsirišti, kokias spalvas rinktis. Taip pat išmėginti ryškesnį makiažą, juk dažytis be blakstienų nėra taip paprasta. Troško, kad stiliaus atradimus galėtų pritaikyti ne tik fotosesijoje, bet ir kasdieniame gyvenime.

Galutinis rezultatas, kurį padėjo pasiekti įvaizdžio dizaino studentė Indrė Mikelaitytė, suteikė projekto dalyvėms ne tik pasitikėjimo savimi, jos sulaukė ir daugybės komplimentų iš artimųjų, šeimos narių ir draugų, o svarbiausia, nesiliovė šypsotis žvelgdamos į save visą vakarą. Kartais trūksta tiek mažai iki laimės. Sveikiname I. Mikelaitytę sukūrus išskirtinį stilių projekto dalyvėms.

Išsamesnę informaciją rasite Astos Kaušakienės straipsnyje „Trijų alopecija sergančių moterų istorijos: gyvenimas be plaukų ir džiuginantys atradimai“.

images

 

 

You may also like...