Smulkiosios motorikos savaitė Kauno kolegijoje

Smulkiosios motorikos savaitė Kauno kolegijojeŠių metų gegužės 15–22 dienomis Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Reabilitacijos katedros II kurso ergoterapijos studentai kartu su lektore Diana Nemčiauskiene organizavo „Smulkiosios motorikos savaitę“ Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijoje. Ji buvo skirta priešmokyklinio ugdymo ir 1–2 klasių moksleivių smulkiajai motorikai lavinti.

Smulkiosios motorikos savaitė Kauno kolegijojePradėjęs lankyti mokyklą, ugdytinis jau pirmoje klasėje turi išmokti aiškiai ir taisyklingai rašyti, sklandžiai skaityti, piešti, šokti ir atlikti daugelį kitų veiklų, susijusių su meniniais ir techniniais gebėjimais. Iš vaiko reikalaujama tikslių, koordinuotų plaštakos ir pirštų judesių. Smulkiosios motorikos išlavėjimas dažnai būna nevienodas, todėl yra labai svarbu parodyti ugdytiniams tikslingas ir kryptingas veiklas.

Kiekvienos dienoSmulkiosios motorikos savaitė Kauno kolegijojes veikla buvo skirtinga. Pradžioje vaikai atliko pirštų mankštelę, tuomet būdavo supažindinami su tos dienos tikslu ir užduotimi. Pirmoji užduotis – pagaminti sensorinį kamuoliuką, kuris lavina sensorinius ir taktilinius įgūdžius, stiprina plaštakos raumenų jėgą, gerina smulkiąją motoriką, ramina bei padeda sutelkti dėmesį. Antroji užduotis – mozaika. Ji ugdo vaiko kūrybiškumą ir vaizduotę, lavina dėmesio koncentraciją, gerina smulkiosios motorikos įgūdžius, bei akies-rankos koordinaciją. Šis darbelis moko vaiką pažinti spalvas. Trečioji užduotis – knygų skirtukai. Lavina rankos koordinaciją, smulkiąją motoriką, ugdo kūrybiškumą. Proceso metu apvedžiojami duoti trafaretai, kerpamos ir klijuojamos skirtingų dydžių detalės. Ketvirtoji užduotis – „šokinėjančios varlytės“. Pastaroji užduotis lavina vaiko smulkiąją motoriką, abipusę rankų veiklą, pirštų miklumą, atmintį, dėmesio koncentraciją. Varlyčių lankstymo vaikai laukė su nekantrumu, nes buvo surengtos varlyčių lenktynės, o pačioms greičiausioms uždėtos karūnos.

Dėstytoja džiaugėsi studentų išradingumu, kūrybiškumu ir kruopščiu pasiruošimu kiekvienos dienos darbui. Po intensyvios darbų savaitės visi galėjo pasidžiaugti rezultatu – vaikų rankdarbių paroda.

You may also like...