Slaugytojų rūpestis šalia mūsų esančiais

Pirmąją gruodžio savaitę Kauno kolegijos Medicinos fakulteto pirmo kurso bendrosios praktikos slaugos studentai aktyviai ruošėsi apsilankymui Vilijampolės socialinės globos namuose. Daug šilumos ir nuoširdumo sudėjo į atvirukų gamybą.

Atvykusius studentus ir jų kuratorę dėstytoją Jolantą Ulozienę pasitiko socialinė darbuotoja ir supažindino su socialinių globos namų veikla. Įsimintiniausia vizito dalis – tai bendravimas su šių namų gyventojais. Laikas – buvimas kartu su gyventojais studentams kėlė skirtingas emocijas. Vieni, manę esą pasiruošę, bet susipažinę su žmonėmis, turinčiais negalią, pajuto, kad negali kontroliuoti to užplūstančio gailesčio jausmo, o vėliau sekė noras padėti, pabūti šalia. Kitiems – tai nauja, labai stipri patirtis. Vien dėl šio apsilankymo, kai kurie studentai pasijautė, esantys tinkamoje vietoje, norintys daryti gėrus darbus, būti su tais, kuriems to labiausiai reikia. Būta žmonių, kuriems solinės globos namų gyventojų šypsenos suteikė nuoširdžias emocijas ir motyvaciją padėti panašių įstaigų gyventojams kasdienybėje.

Studentai, pasirinkę slaugytojo profesiją, turi būti susipažinę su įvairiomis galimomis situacijomis ir į kiekvieną žmogų žiūrėti su meile ir rūpesčiu, taip pat pagalvoti: kaip pradžiuginti, kaip gauti pasitikėjimą, kaip padaryti kito žmogaus dieną bent kiek šviesesnę.

Šventiniu laikotarpiu būsimi slaugytojai dalinosi su meile kurtais savo kūrybos darbeliais – šventiniais atvirukais. Socialinės globos namų gyventojams padovanojo kalėdinio pašto dėžutę, kurioje jie galėtų vienas kitą stebinti piešiniais ar atvirukais.

Pasirinkę šį gyvenimo kelią, būsimos slaugytojos supranta, jog kiekvienam pacientui teks duoti nuoširdumo, supratimo, savo širdies dalelę bei šiltą šypseną.

You may also like...