Slaugytojai dalijosi patirtimi respublikinėje konferencijoje

IMG_2998Gegužės 3 dieną Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Slaugos katedroje vyko respublikinė praktinė konferencija „Slaugos teorijos ir praktikos aktualijos: 2017″.

Konferencija buvo skirta tarptautinei slaugytojo dienai paminėti. Medicinos fakulteto dekanas, gydytojas Julius Dovydaitis nuoširdžiai sveikino į šventę susirinkusius svečius, absolventus, studentus, dėstytojus, priminė Kauno P. Mažylio medicinos mokyklos, akušerio ir slaugytojo (gailestingosios, medicinos sesers) profesinės veiklos prasmę, džiaugėsi, kad pasirinkta prasminga profesija suteikia jėgų siekti, augti, tobulėti. Dekanas pažymėjo, kad tokios konferencijos organizuojamos kiekvienais metais, tad šis renginys yra puiki galimybė susitikti, pabendrauti, pasidalinti savo patirtimi slaugytojams iš įvairių Lietuvos miestų.

IMG_3093Renginio pradžioje buvo pasveikinti ilgamečiai Medicinos fakulteto ir Slaugos katedros socialiniai partneriai: LSMU VšĮ Kauno klinikos Slaugos koordinavimo tarnybos atstovė, Lietuvos slaugytojų vadovų sąjungos prezidentė dr. Daivą Zagurskienė, Kauno klinikinės ligoninės direktoriaus pavaduotoja slaugai Gražvydė Masiliūnienė, Respublikinės Kauno ligoninės vyriausioji slaugos administratorė Marija Žeruolienė, Kauno m. GMPS slaugos padalinio vadovė Dabulskienė Irena, Kėdainių ligoninė, ligoninės vyriausioji slaugytoja Adomėnienė Danutė,  Raseinių ligoninė, direktoriaus pavaduotoja slaugai Zdanienė Laimutė,  Šakių ligoninė, vyriausioji slaugos administratorė Strimaitienė Ramutė. Nebuvo pamiršti ir kiti susirinkę konferencijos dalyviai – jiems buvo skirti šilti žodžiai ir padėkos už kūrybišką bendradarbiavimą ir prasmingą socialinę partnerystę.

IMG_3075Konferencijos plenariniame posėdyje Slaugos katedros vedėja Vilma Rastenienė pateikė informaciją apie profesinės veiklos praktikų organizavimo aspektus.  LSMU VšĮ Kauno klinikos Slaugos koordinavimo tarnybos vadovės pavaduotoja Dr. Daiva Zagurskienė pristatė praktinio mokymo aspektus gydymo įstaigoje, iliustruodama savo pranešimą studentų patirtimis iš profesinės veiklos praktikų. Medicinos fakulteto praktikų vadovas Donatas Gužauskas  informatyviai kalbėjo apie profesinės veiklos praktikų aplinkas ir bendradarbiavimo su slaugytojais- mentoriais patirtį.

Renginio metu dalyviai susipažino su 17 pranešimų, naudingų profesinėje slaugytojo veikloje.

IMG_3098Slauga – jautri veiklos sritis. Čia turi dirbti profesinį pašaukimą šiai veiklai turintys žmonės, kuriems nuolat tenka išklausyti ligonių ir jų artimųjų bėdas, suteikti vilties pasveikti arba bent pasijusti geriau.  Slaugytojai ir akušeriai visada mokėjo ir moka mylėti žmones širdimi, turėjo ir turi įgimtą paslaugos „žmogus – žmogui“ teikimo dovaną, brandina ir puoselėja savyje vertybes: atjautą, supratimą, pagalbą artimam, švelnumą, dėmesingumą.

 

You may also like...