Seminaruose atskleidė žinias apie savęs pažinimą ir įgalinimą

Seminaruose atskleidė žinias apie savęs pažinimą ir įgalinimąĮgyvendinant projektą „Parkinsono liga sergančių asmenų gyvenimo kokybės gerinimas fiziniu ir psichosocialiniu požiūriu“ 2017 sausio 10 ir 24 dienomis VšĮ Dainavos poliklinikoje Kauno kolegijos socialinio darbo katedros lektorės Ilona Skridlaitė ir Aušra Kavaliauskienė Parkinsono draugijos nariams vedė du praktinius seminarus „Parkinsono liga: kaip pažinti save iš naujo?“ bei „Parkinsono liga: kaip išsaugoti savo orumą ir įgalinti save?“.

Kaip pasakoja seminarų organizatoriai, savęs pažinimas yra susijęs su kiekvieno asmens tapatumo sklaida. Gyvenimo pokyčiai ar liga stipriai paveikia asmens tapatumą ir gyvenimo būdą. Šie pokyčiai kelia sumaištį tiek vidiniame asmens gyvenime, tiek išoriniame.  Kiekvienam asmeniui svarbu kuo geriau pažinti save – ką patinka daryti, ką asmuo sugeba daryti geriausiai, kas yra svarbu asmeniniam gyvenimui bei santykiams su  supančiais žmonėmis. Ligos įveikos procese kiekvienam asmeniui ypač svarbu žinoti savo asmenybės bruožus, interesus, vertybes. Tai sudaro galimybes išryškinti savo stipriąsias asmenybės puses. Savęs pažinimas ir pozityvus savęs vertinimas yra aktyvios veiklos prielaida. Savęs pažinimo gebėjimai padeda kurti tarpasmeninius santykius bei gerinti bendradarbiavimo įgūdžius.

Seminaruose atskleidė žinias apie savęs pažinimą ir įgalinimąĮgalinimas – ne tik kliento gebėjimų skatinimas, bet ir motyvavimas, mokymas ir savęs vertinimo skatinimas, kad klientai patikėtų, jog yra kompetentingi, turi įgūdžių ir nusipelno išteklių, būtinų jų sveikam socialiniam funkcionavimui. Gebėjimas išsisakyti žodžiais, skaičiais, piešiniais, muzikos garsais, gestais pagerina adaptaciją, kadangi iš karto galima pamatyti savo praeitį, dabarties akimirką, numatyti ateities veiklos padarinius. Kūrybiškumą žadinantys pratimai didina toleranciją ir tarpusavio supratimą.

Seminaruose atskleidė žinias apie savęs pažinimą ir įgalinimąSiekiant skatinti asmenų, sergančių Parkinsono liga, savęs pažinimą ir įgalinti juos pokyčiams seminaruose buvo taikomi įvairūs patirtiniai metodai. Šis kūrybinis procesas padėjo žmonėms, sergantiems Parkinsono liga, suvokti savąją vertę, priimti savąjį aš, suvokti savo poreikius bei įgalinti save trokštamiems pokyčiams atrandant bei plėtojant naujus savo gyvenimo tikslus.

Projekto vadovė doc.dr. Viktorija Piščalkienė

You may also like...