Seminaras apie atminties sutrikimus ir jos gerinimo būdus

Seminaras apie atminties sutrikimus ir jos gerinimo būdusSpalis – pagyvenusių žmonių mėnuo. Šia proga jiems skiriama daugiau dėmesio, organizuojamos edukacinės veiklos. Ne paslaptis, jog senyvo amžiaus žmonėms vis dažniau iškyla įvairių problemų bei atminties sutrikimų, todėl spalio 26 dieną Kauno kolegijos Medicinos fakulteto slaugos katedros docentė Viktorija Piščalkienė ir LSMU Medicinos akademijos Geriatrijos klinikos lektorė gydytoja gerontologė Jurgita Knašienė VšĮ Dainavo poliklinikoje dalinosi žiniomis ir patirtimi apie atminties sutrikimų priežastis ir jos gerinimo galimybėmis.

Lektorės akcentavo atminties pablogėjimo priežastis ir ankstyvą atminties sutrikimų diagnostiką. Vienas iš galimų atminties pablogėjimo priežasčių – silpnaprotystė, kitaip dar vadinama silpnaprotyste. Vyresniame amžiuje demencija serga 10 proc. visos populiacijos ir šis procentas auga metams bėgant. Dažniausia demencijos priežastis yra Alzheimerio liga. Ja serga nuo 60 iki 80 proc. ligonių, kuriems diagnozuojama demencija. Netgi 50-80 proc. vyresnio amžiaus asmenų, kuriems nustatyta Parkinsono liga, taip pat vėlesnėse stadijose gali pasireikšti demencijos simptomai.

Seminaras apie atminties sutrikimus ir jos gerinimo būdusLektorė Jurgita Knašienė savo pranešime akcentavo mitybos svarbą gerinant atminties procesus. Atminties palaikymui yra labai svarbios polinesočiosios rūgštys, vitaminai C, E, B6, B12, folio rūgštis, flavonodai. Gydytoja pristatė dietas, tokias kaip mažo glikeminio indekso, Viduržemio jūros, Suomių dietos, kurios yra naudingos sveikatai ir atminties gerinimui.

„Tačiau norint gyvenime džiaugtis gera atmintimi nepakanka vien tik gerai maitintis“,- akcentavo docentė Viktorija Piščalkienė. Lektorė pristatė atminties lavinimo strategijas naudojant papildomas priemones, kaip „smegenų mankšta“. Ši mankšta gali būti atliekama sprendžiant kryžiažodžius, dienos pabaigoje atkuriant visą savo „dienos filmą“ ir apmąstant konkrečias detales pagal seką, pasitelkiant į pagalbą juslinius pojūčius, aktyviai fiziškai gyvenant bei praleidžiant daug laiko gryname ore. Seminaro dalyviai turėjo galimybę išbandyti atminties vertinimo testus. Testus atklikti padėjo Kauno kolegijos bendrosios praktikos slaugos studentai, studijuojantys anglų kalba.

You may also like...